Tarkett wynajął 1000 mkw. powierzchni biurowej w warszawskim wieżowcu Skyliner należącym do Grupy Karimpol. Najemca wprowadzi się do swojej nowej siedziby w I kwartale 2023 roku.

Tarkett to międzynarodowa firma pochodząca z Francji z ponad 140 letnią tradycją w branży podłogowej. W swoim szerokim asortymencie posiada produkty takie jak: wykładziny oraz płytki winylowe, linoleum, podłogi drewniane i laminowane, wykładziny i płytki dywanowe oraz specjalistyczne rozwiązania sportowe. W jej portfolio znajduje się ponad 100 międzynarodowych klientów, którym Tarkett dostarcza dziennie 1,3 mln mkw. wykładzin dedykowanych różnym segmentom. Zrównoważony rozwój jest jednym z kluczowych filarów strategii Tarkett. Firma tworzy rozwiązania oparte o materiały najwyższej jakości projektowane w taki sposób, by chronić zasoby naturalne i przeciwdziałać zmianom klimatycznym oraz aktywnie wdraża model gospodarki o obiegu zamkniętym. Od stycznia 2023 roku nową siedzibą firmy stanie się Skyliner, w którym nowy najemca zajmie 1000 mkw. powierzchni biurowej.

Tarkett jest liderem i wiodącym producentem rozwiązań podłogowych w segmencie biurowym. Nowe biuro będzie naszą wizytówką i potwierdzeniem, że przestrzeń do pracy może być przyjazna, wspierająca kreatywność i współpracę. Współczesna, wyjątkowa forma architektoniczna budynku i jego rozwiązania technologicze, a także piękna, otwarta przestrzeń biurowa, która zostanie zaprojektowana przez naszą architekt Katarzynę Klimek z Create@Tarkett, przekonały nas do podjęcia tej decyzji. W Skyliner stworzymy również showroom, gdzie będziemy prezentować nasze rozwiązania. Przestrzeń, w której będziemy mogli spotykać się z architektami oraz naszymi klientami, aby wspólnie pracować i tworzyć. Niewątpliwie, usytuowanie budynku w samym centrum Woli, bliskość różnych środków komunikacji, restauracji, punktów usługowych oraz widoki, jakie oferuje lokalizacja były dla nas istotne przy wyborze nowej siedziby. Jako producent przykładamy dużą wagę do ekologii i gospodarki cyrkularnej, wdrażając programy takie jak ReStart® (program recyklingu materiałów podłogowych).Proekologiczne rozwiązania zaproponowane w budynku Skyliner w 100% pokrywają się ze strategią i działaniami naszej firmy. — mówi Rafał Maćkowiak, CEE Area Director Tarkettt.

W procesie najmu właściciela budynku – Grupę Karimpol – reprezentowała agencja CBRE, natomiast Tarkett – Colliers.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments