Nexera oczekuje, że wolumeny operatorów telekomunikacyjnych działających na jej sieci będą istotnie rosły w kolejnych latach. Dostęp do szybkiego internetu podnosi wartość nieruchomości w regionach – wskazuje operator.

Realizujemy model otwartych sieci światłowodowych. Obecnie na naszych sieciach jest już kilkanaście ofert 45 niezależnych operatorów, krajowych i lokalnych. Jesteśmy partnerem dla firm chcących rozszerzać swoje zasięgi bez wielkich wydatków. Chcemy dotrzeć do 1 mln gospodarstw domowych i 3 tys szkół. Obecnie mamy już 300 tys. gospodarstw. Mamy na to pomysł, będziemy rozwijać naszą sieć wspierając tych którzy byli dotychczas wykluczeni lub mieli utrudniony dostęp, może nawet dzięki temu niektórzy wrócą do małych ośrodków” – powiedział prezes Jacek Wiśniewski podczas prezentacji raportu #RegionyNexery2022.

Wskazał, że Nexera nie boi się rewolucji 5G. „Każda stacja potrzebuje światłowodu, a my tam jesteśmy” – zaznaczył prezes Nexery.

Paweł Biarda, członek zarządu ds. komercyjnych operatora, wskazał że Nexera prowadzi kilkanaście kolejnych procesów onboardingu na swoją sieć.

Od ok 2lat to mocno przyspieszyło. Mniejsi operatorzy widzą, że inne firmy zaczynaja korzystać z naszej sieci, maja konkretnych klientów, którzy mogą zamienić usługę radiową na światłowodową. Jestem pewien, że wolumeny mniejszych/średnich operatorów na naszej sieci w kolejnych latach będą istotnie rosły” – ocenił Biarda.

Zaznaczył, że sieć operatora „otwiera na możliwości na lepsze życie lokalnych społeczności poprzez budowę sieci światłowodowej”.

To najlepszy dostęp do cyfrowego świata. Wsłuchujemy się w potrzeby lokalnych społeczności do których trafiamy” – dodał członek zarządu.

W efekcie najnowsza 4. edycja raportu #RegionyNexery2022 wskazuje m.in., że wzrasta deklarowana prędkość łącza, a użytkownicy spędzają coraz więcej czasu w sieci.

Co ciekawe, pojawia się coraz więcej mieszkańców w małych miasteczkach dzięki dostępowi do sieci światłowodowej. Jednocześnie dostęp do internetu jest coraz bardziej efektywny, a dzięki niemu regiony są coraz lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Kolejną interesującą kwestią jest pozytywny wpływ dostępu do szybkiego internetu na wartość nieruchomości” – wymienił Biarda.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments