ASB Poland renegocjował umowę najmu powierzchni w biurowcu Skylight przy ul. Złotej 59 w Warszawie. Firma zdecydowała się również na zwiększenie metrażu biura do 1947 mkw. Najemcę w transakcji reprezentował Colliers.

Choć ostatnie dwa lata pokazały, że zdalnie możemy pracować równie wydajnie jak z biura, z naszych obserwacji rynku wynika, że przepowiednie o masowym spadku zapotrzebowania na powierzchnie biurowe okazały się przesadzone. Co więcej, wiele dobrze prosperujących i rozwijających się firm skorzystało ze sprzyjających w danym okresie okoliczności, żeby zabezpieczyć sobie atrakcyjne powierzchnie biurowe, w tym te na ekspansję, dostosowując je przy tym do zmieniających się oczekiwań pracowników i funkcjonowania w modelu hybrydowym. Decyzja ASB Poland o pozostaniu w biurowcu Skylight jest świadectwem zarówno jakości tego obiektu, jego lokalizacji, jak również kunsztu zarządczego właściciela, umiejętnie konkurującego z wchodzącymi na rynek nowymi obiektami. Gratulujemy obu stronom i cieszymy się, że mogliśmy doradzać przy tej transakcji. – mówi Michał Proński, Associate Director w Dziale Powierzchni Biurowych w Colliers.

Polski oddział ASB obecnie znajduje się na 16 piętrze biurowca Skylight, będącego częścią kompleksu Złote Tarasy. Firma od początku swojej obecności przy Złotej 59 kładła nacisk na tworzenie nowoczesnego, przyjaznego i zdrowego środowiska pracy tak, by zaprojektowana przestrzeń umożliwiała zarówno pracę indywidualną, jak i zespołową, różnego rodzaju spotkania, a także integrację między pracownikami. Skylight zapewnia do tego bardzo dobre warunki. Biurowiec wyróżnia doskonała lokalizacja w samym sercu stolicy, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki oraz dworca kolejowego Warszawa Centralna, a wysoką jakość budynku potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Skylight to jeden z naszych ikonicznych biurowców, który wciąż cieszy się dużym uznaniem najemców. Doceniają oni przede wszystkim jego bezkonkurencyjną lokalizację w ścisłym centrum Warszawy, liczne udogodnienia, ekologiczny charakter i wysoką jakość właścicielskiego zarządzania. Dziękujemy ASB za zaufanie nam po raz kolejny, a firmie Colliers za współpracę przy transakcji. – mówi Anna Korwin-Kulesza, Asset Management & Leasing Director w Globalworth Poland.

ASB to profesjonalny dostawca wysokiej jakości usług outsourcingu w zakresie księgowości, doradztwa podatkowego, zakładania spółek, doradztwa transakcyjnego, płac i usług korporacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Poza Warszawą firma posiada biura w Pradze, Bratysławie, Budapeszcie, Toruniu i Wrocławiu.

Globalworth jest czołowym inwestorem sektora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej, dzięki wiodącej pozycji w Polsce i Rumunii. Firma inwestuje w wysokiej jakości nieruchomości biurowe, wielofunkcyjne i parki logistyczne w pierwszorzędnych lokalizacjach, a także bezpośrednio nimi zarządza. Około 95,1 proc. z nich generuje przychody z wynajmu, głównie biura wynajęte szerokiej gamie około 650 międzynarodowych i krajowych firm. Spółka posiada portfel aktywów o wartości 3,2 mld euro. W Polsce Globalworth jest właścicielem nieruchomości w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu, z kolei w Rumunii działa w Bukareszcie, Timișoarze, Konstancy i Pitești.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments