Polcom chce kontynuować ponad 30% dynamikę wzrostu sprzedaży usług chmury obliczeniowej w tym roku dzięki intensywnemu rozwojowi firmy na rynkach globalnych, m.in. w Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej, poinformował ISBtech prezes Polcom Marcin Gwóźdź.

Polcom, jako jeden z czołowych dostawców chmury dla biznesu w Polsce od wielu lat wspiera firmy, m.in. poprzez utrzymanie nawet najbardziej krytycznych systemów IT przedsiębiorstw, kluczowych pod kątem zarządzania, logistyki, finansów czy produkcji. Firma świadczy usługi dla ponad 400 podmiotów w Polsce i na świecie. Przy czym ekspansja międzynarodowa to element bieżącej strategii, której celem jest jeszcze dynamiczniejszy rozwój spółki. Polcom systematycznie – rok do roku – notuje wzrost sprzedaży usług chmury obliczeniowej o ponad 30%. Strategia firmy na ten rok zakłada wyniki minimum na podobnym poziomie jak w 2021, choć plany są znacznie ambitniejsze. Przyczynia się do tego m.in. intensywny rozwój firmy na rynkach globalnych, między innymi w Australii oraz Ameryce Północnej i Południowej” – powiedział ISBtech Marcin Gwóźdź.

Dodał, że Polcom prowadzi szereg inwestycji uwzględniające m.in. rozbudowę platformy usługowej firmy oraz data center. Tylko w pierwszym kwartale 2022 r. nakłady na ten cel wyniosły ponad 8 mln zł, a do końca roku będzie to przeszło 15 mln zł.

Sukces firmy polega na tym, że robimy dobrze to, czego duże koncerny nie robią i nie chcą robić. Rosnącą konkurencję Polcom pokonuje specjalizacją, nie dostarcza usługi masowej, tylko dostosowaną do wymagań klienta, wraz z pakietem dodatkowych usług. I to jest przewaga konkurencyjna, gdzie wygrywamy swoimi kompetencjami” – wskazał prezes zarządu Polcom.

Najnowszym przykładem rozwoju firmy na rynkach zagranicznych jest współpraca z firmą DSI Underground – globalnym dostawcą usług związanych z górnictwem i sektorem budowy tuneli. Firma jest obecna w 70 krajach – w takich regionach jak Europa, Bliski Wschód, Afryka, Azja i Pacyfik, Ameryka Północna i Południowa.

DSI Underground, aby podnosić możliwości biznesowe i efektywnie konkurować na rynku międzynarodowym, podjął decyzję o cyfryzacji i globalizacji IT wszystkich oddziałów firmy. W tym celu firma ulokowała swoje centrum kompetencyjnego w Europie Centralnej, która stała się stykiem kontaktu dla wszystkich jednostek DSI wykorzystujących usługi hybrid cloud zapewniane przez polskiego dostawcę – firmę Polcom” – powiedział Mateusz Borkowski, Head of Global IT and Digital Strategy w DSI Underground.

Prezes Polcom podkreślił, że jego firma nie konkuruje w Polsce i na świecie na polu chmury publicznej tylko prywatnej, tzn. udostępnia konkretne zasoby obliczeniowe dla danej organizacji, podchodząc do tego projektowo. Opiera się tutaj m.in. na rozwiązaniach Intel Xeon. W efekcie jest w stanie wszelkie działania i propozycje są “szyte na miarę” dla danej firmy.

Polcom od ponad 30 lat działa na rynku polskim i międzynarodowym. Obecnie Polcom jest liderem polskiego rynku cloud computing, świadczy przede wszystkim usługi outsourcingu IT, w tym usługi udostępniania mocy obliczeniowej w oparciu o zespół własnych ośrodków przetwarzania danych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments