Gomez S.A. wzmacnia swoje zaplecze logistyczno-magazynowe w zachodniej Polsce i zwiększa powierzchnię magazynową do 12 000 mkw. w Panattoni Park Poznań IX. W procesie negocjowania warunków najmu firmie Gomez doradzali eksperci JLL.

Firma Gomez S.A. oferująca marki modowe premium w salonach stacjonarnych oraz sklepie internetowym, rozwija swoje zaplecze dystrybucyjne w zachodniej części Polski. Firma zdecydowała o zwiększeniu powierzchni magazynowej do 12 000 mkw., która docelowo pomieści ponad 750 000 sztuk asortymentu. W procesie negocjacji firmę Gomez reprezentowali eksperci międzynarodowej firmy doradczej JLL.

Spółka Gomez to multibrand z modą premium, który prowadzi stacjonarną oraz internetową sprzedaż odzieży, obuwia, torebek oraz akcesoriów. Obecnie portfolio firmy Gomez tworzy ponad 150 topowych marek, które dostępne są na 12 rynkach europejskich, w tym w Niemczech i we Włoszech.

Decyzja o zwiększeniu powierzchni magazynowej jest naturalną konsekwencją naszej ekspansji. Zależy nam na tym, aby zasoby magazynowe, którymi dysponujemy, były adekwatne do skali naszej działalności. Tylko w ten sposób będziemy mogli zapewnić kompleksową obsługę każdego z rynków, a nasze produkty będą jeszcze szybciej docierały do klientów. – mówi Michał Dobicki, Prezes Zarządu Gomez.

Organizacja magazynu Gomez w oparciu o trzy kluczowe strefy: przyjęć, wysyłki, zwrotów i reklamacji, pozwala zwiększyć możliwości dystrybucyjne i zapewnić jeszcze sprawniejszą obsługę zamówień. W przyszłości firma planuje dalszy rozwój infrastruktury magazynowej oraz robotyzację wybranych procesów.

Zachowujemy ciągłość funkcjonowania tego konceptu jednocześnie zwiększając nasze zasoby magazynowe. Zależy nam na scentralizowaniu wszystkich procesów, co pozwoli nam przygotować się na dynamiczne wzrosty wolumenów zamówień w najpopularniejszych okresach sprzedażowych w ciągu roku. – dodaje Michał Dobicki.

Centrum dystrybucyjne w Swadzimiu realizuje także dostawy do salonów stacjonarnych Gomez, zlokalizowanych w Poznaniu i Warszawie. Magazyny ulokowane w okolicach Poznania to popularna destynacja wśród firm z branży e-commerce. Obecnie ten sektor zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem aktywności. W ciągu ostatnich dwóch lat jego udział w całkowitym popycie europejskim wzrósł z 12% do 23%. Jednocześnie rejon Poznania razem z Górnym Śląskiem cechuje największa podaż w branży magazynowej.
Dla marki Gomez kluczowym kryterium w procesie poszukiwania nowej powierzchni była

lokalizacja. Położenie magazynu w pobliżu głównej siedziby firmy, która znajduje się w Suchym Lesie oraz salonu stacjonarnego w Poznaniu, to gwarancja łatwej komunikacji oraz sprawnego łańcucha dostaw. Centrum dystrybucyjne w Swadzimiu to obiekt dobrze znany najemcy ze względu na wcześniejszą współpracę, która rozpoczęła się w 2019 roku, a decyzja o uruchomieniu w nim dodatkowej przestrzeni magazynowej, pozwoli zapewnić profesjonalne zaplecze, do dalszej ekspansji firmy Gomez. Cieszymy się, że mogliśmy wspierać naszego klienta w tym procesie. – mówi Ewa Foryś, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Magazynowych, JLL.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments