W niedzielę 22 maja zakończył się jeden z najważniejszych turniejów Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Pula nagród w turnieju wynosiła 1 mln dolarów, z czego połowa powędrowała do zwycięzców FaZe Clan. W półfinałach odpadł zespół ENCE, w którym gra dwójka Polaków – “dycha” i “hades”. Fani nad Wisłą z zapartym tchem śledzili rozgrywki – obejrzało je 530 tys. unikalnych widzów.

Polska transmisja była możliwa dzięki GAM3RS_X, e-sportowemu brandowi Fantasyexpo, który dostarcza emocji kibicom wszelkiego rodzaju elektronicznej rywalizacji. PGL Major Antwerp stał się największą halową imprezą e-sportową na świecie – około 20 tys. widzów dopingowało uczestników finału na miejscu w Antwerpii. Natomiast polscy kibice tłumnie zgromadzili się na polskiej transmisji na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch.

Transmisję z krakowskiego studio GAM3RS_X obejrzało w 2 tygodnie ponad 530 tys. unikalnych widzów, a rozgrywki w sumie wyświetlono 4,5 mln razy. W porównaniu z zeszłorocznymi zmaganiami to wynik o 100 tys. lepszy, co świadczy o niemalejącym zainteresowaniu e-sportem w Polsce i regionie. Najwięcej rodaków obejrzało niedzielny finał, który w szczytowym momencie oglądało 61 tys. osób z naszego kraju. Transmisja PGL Major w Polsce była możliwa dzięki wsparciu sponsorów: KFC, BestBet24 Logitech G, Reebok, WK Dzik, Grześki, Traficar, Blue oraz XTB.

Turnieje Counter-Strike:Global Offensive to najchętniej oglądany e-sport w Polsce. Sukces tegorocznej transmisji w naszym kraju bardzo nas cieszy i liczymy, że w przyszłym roku jeszcze więcej kibiców będzie z zapartym tchem śledziło zmagania najlepszych zawodników na świecie. Dostrzegają to również nasi partnerzy – coraz więcej firm słusznie widzi w e-sporcie potencjał dotarcia do nowych grup odbiorców i bardzo skutecznej promocji. Organizowane przez nas transmisje dają bardzo elastyczne możliwości kontaktu z potencjalnym klientem. Bardzo ciekawym przykładem są interakcje marek na czacie, który stanowi swoiste trybuny rozgrywek. Tutaj można wejść w dialog z kibicami, co na meczach stadionowych jest raczej niemożliwe. Jako GAM3RS_X stawiamy sobie za cel połączenie firm z entuzjastami e-sportu w sposób, który jest przyjazny i nieinwazyjny dla wszystkich. – mówi Jan Zarzycki, Key Account Manager Specialist, z GAM3RS_X.

Podczas transmisji Piotr „Izak” Skowyrski otrzymał specjalną kurtkę, inspirowaną turniejem PGL Major Antwerp.

Krakowskie studio GAM3RS_X

CS:GO to gra akcji, w której dwie drużyny – rywalizują ze sobą dążąc do eliminacji przeciwników lub wykonania określonych celów. Dynamiczny i taktyczny charakter rozgrywki sprawia, że ma ona wielkie rzesze fanów na całym świecie. Polska może pochwalić się jednymi z najlepszych zawodników w grze. Choć turniej PGL Major Antwerp zwyciężył FaZe Clan, pokonując 2:0 Natus Vincere, w półfinałach mogliśmy oglądać dwójkę naszych rodaków.

Nie można zapomnieć o polskim akcencie w drużynie ENCE, która wprawdzie nie dotarła do wielkiego finału, ale osiągnęła najlepszy wynik od pięciu lat wśród graczy z naszego kraju. Dycha oraz hades należą do światowej czołówki i reprezentują obecnie trzecią najlepszą drużynę na świecie. Chciałbym im podziękować za wspaniałe emocje, których dostarczyli fanom CS:GO podczas minionego majora. Jesteśmy z nich dumni, a intuicja podpowiada mi, że to dopiero początek pięknej przygody w ich wykonaniu. – dodaje Bartłomiej Jaśkiewicz, Project Manager, GAM3RS_X.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments