Boldare, firma specjalizująca się w projektowaniu i tworzeniu produktów cyfrowych, otwiera dwa nowe biura: w niemieckim Hamburgu i w stolicy Holandii Amsterdamie. To kolejny krok w realizacji strategii rozwoju spółki.

Boldare tworzy produkty cyfrowe głównie dla firm z zagranicy. W minionym, 2021 roku, aż 92 proc. przychodów firmy pochodziło spoza Polski. Największy odsetek  stanowią firmy z Europy Zachodniej (41 proc.) i Azji (45 proc.), kilka procent przychodów organizacji pochodzi z USA i Polski (dane dotyczą wyników za 2021 rok).

Wraz z ekspansją naszej działalności, pojawiła się potrzeba stworzenia zagranicznych oddziałów kontaktowych Boldare, przede wszystkim w Niemczech i w Holandii. Co prawda dużo pracujemy zdalnie, a spotkania nierzadko są wirtualne, jednak wiemy, jak ważne są spotkania face to face. Stąd nasza inicjatywa i stworzenie takiej możliwości. Na razie mowa o dwóch lokalizacjach: europejskich miastach portowych Hamburgu i Amsterdamie. Niewykluczone, że miejsc, gdzie Boldare będzie obecne w fizyczny sposób, będzie w przyszłości więcej. – tłumaczy Karolina Kołodziej, Head of New Business w Boldare.

Dwójka na start

Dwie nowe lokalizacje Boldare w Niemczech i Holandii będą umożliwiały bliższy, bezpośredni kontakt z lokalnymi potencjalnymi i obecnymi klientami firmy. To także naturalny krok rozwoju dla firmy, która od kilkunastu lat projektuje i tworzy produkty cyfrowe głównie dla klientów działających na tamtejszych rynkach.

Ekspansja na terenie całej Europy, również w formie fizycznej obecności na zagranicznych rynkach, to szanse na dotarcie i możliwości rozwoju na nowych terytoriach. Poza tym mamy nadzieję na dotarcie do specjalistów o unikalnych umiejętnościach, którzy dodatkowo znają specyfikę współpracy z lokalnymi klientami. Nasz plan rozwoju zakłada większe umiędzynarodowienie firmy. Zagraniczni klienci oraz pracownicy w naturalny sposób wzmagają europejski standard i kulturę naszej organizacji. – wyjaśnia Karolina Kołodziej.

Punkty kontaktowe Boldare w Niemczech i Holandii działają od kwietnia 2022. Biuro w Hamburgu jest zlokalizowane w zrewitalizowanej portowej dzielnicy Hamburg-Mitte, HafenCity, przy ulicy Grosse Bleichen. Lokalizacja w Amsterdamie znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Vijzelstraat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments