Road Studio S.A., notowany na NewConnect developer oczekiwanej gry Alaskan Truck Simulator, podpisał list intencyjny z Wielton S.A., jednym z największych na świecie producentów naczep i przyczep. Koncern motoryzacyjny użyczy licencji do modeli 3D swojego sprzętu developerowi gry. Wydawcą tytułu jest Movie Games S.A.

Road Studio S.A. to studio wyspecjalizowane w produkcji symulatorów pojazdów. Nadchodzący Alaskan Truck Simulator pozwoli graczom wcielić się w kierowcę ciężarówki w pięknych bezdrożach Alaski. Gra nie będzie oznaczała jednak tylko jazdy ciężarówką. Gracz będzie organizował całe swoje życie na Alasce, opuszczał ciężarówkę, dbał o nią, robił zakupy i rozwijał całą bazę operacyjną.

Autorzy gry podpisali list intencyjny z Wielton S.A. Spółka należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie oraz znajduje się wśród dziesięciu największych producentów w branży na świecie. W rezultacie współpracy w Alaskan Truck Simulator pojawią się realistycznie odwzorowane modele naczep znanej marki Wielton.

Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.

Użytkownicy gier wideo przenoszą się w wirtualny świat, a celem twórców gier jest to, by ten świat przypominał rzeczywisty, by iluzja była coraz bardziej przekonująca. Zastosowanie modeli 3D naczep Wielton w naszej grze będzie gwarancją realizmu na najwyższym poziomie. Wykorzystanie licencji na wykorzystanie modeli od prestiżowego partnera z branży motoryzacyjnej mówi też wiele o skali naszego projektu – światowej superprodukcji w sektorze gier AAA. To legitymizuje nasz projekt w oczach graczy, ale i ma pozytywne skutki dla designu gry. Mając wgląd w dokumentację naczep i ich parametry, możemy zadbać o maksymalny realizm jazdy. – komentuje Maciej Nowak, Prezes Zarządu Road Studio S.A.

Gry symulacyjne, a szczególnie te dla fanów pojazdów ciężarowych, cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Stanowią bardzo szeroki kanał komunikacji, którym możemy dotrzeć do zupełnie nowego grona odbiorców i wśród nich budować globalną świadomość marki Wielton. Będzie to uzupełnienie standardowych metod informowania o naszej działalności, które prowadzimy w mediach branżowych oraz Internecie. – przekonuje Błażej Marcinkowski, Marketing Manager Wielton S.A.

Alaskan Truck Simulator ukaże się w najpierw w wersji na PC, a następnie na konsolach. Demo gry w wersji PC będzie miało swoją premierę na targach E3 2022, jednej z największych imprez branży gamingowej na świecie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments