Colt Technology Services stał się pierwszym dostawcą, który wdrożył technologię 800G w paśmie L w sieci naziemnej, korzystając z systemu Reconfigurable Line System (RLS) od Ciena z jej kontrolerem domeny Manage, Control and Plan (MCP) w swojej sieci światłowodowej.

Stał się przy tym pierwszym dostawcą usług, który oferuje sprawdzone usługi 100G/400G wykorzystujące wiodącą w branży technologię w obu pasmach C+L, umożliwiając podwojenie przepustowości przesyłu danych przez pojedynczą parę światłowodów.

Dzięki spójnej technologii optycznej Colt zwiększa skalę i programowalność swojej sieci, co jest niezbędne w zaspokajaniu potrzeb związanych z treściami i usługami w chmurze, które napędzają nasz cyfrowy styl życia. – powiedział Jamie Jefferies, wiceprezes i dyrektor generalny Ciena.

Colt przekształca swoją sieć światłowodową, aby zapewnić nową generację usług o wysokiej przepustowości i najwyższej jakości dla użytkownika końcowego w ramach w pełni programowalnej sieci optycznej na żądanie. Równocześnie maksymalizuje wydajność swoich zasobów światłowodowych. Najnowsze wdrożenie jest następstwem niedawnych informacji o pierwszej w branży ofercie usług 400GE Wave i Private Wave w Europie i regionie Azji i Pacyfiku przy użyciu technologii WaveLogic 5 Extreme (WL5e) firmy Ciena.

Colt odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na usługi światłowodowe ze strony klientów na całym świecie. Od czasu uruchomienia IQ Network w 2016 r. nieustannie inwestujemy i napędzamy innowacje dzięki technologii optycznej nowej generacji, aby sprostać stale rosnącym wymaganiom w zakresie przepustowości. Jesteśmy dumni, że jesteśmy liderem na rynku innowacji. Colt jest jednym z pierwszych, którzy wprowadzili technologię pasma C+L, co oznacza, że ​​możemy nadal pomagać naszym klientom w przekształcaniu sposobu, w jaki prowadzą działalność i napędzaniu zrównoważonego wzrostu. – powiedział Vivek Gaur, wiceprezes ds. inżynierii sieci Colt.

W raporcie Gartner 2021 Magic Quadrant dla usług sieciowych Colt uznany został za wizjonera. Otrzymał również nagrodę Frost & Sullivan 2021 European Customer Value Leadership Award. Firma posiada wiodące w branży wyniki Net Promotor Score (NPS), odzwierciedlające wysoką motywację pracowników Colt.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments