Spółka Raben Logistics Polska, należąca do Grupy Raben, wybrała system TIMATE i wdraża go we wszystkich polskich lokalizacjach. Dziś rozwiązanie do automatycznej rejestracji czasu pracy i wspomagania monitorowania bezpieczeństwa pracowników działa już w kilkudziesięciu halach i magazynach należących do firmy. Docelowo w Raben Logistics funkcjonować będzie 4500 kart TIMATE. Raben rozpoczął wdrażanie systemu TIMATE w 2020 roku.

Projekt rozpoczęliśmy od przeglądu dostępnych na rynku systemów do rejestracji czasu pracy. Weryfikowaliśmy rozwiązania tradycyjne wymagające odbicia karty, ale też poszukiwaliśmy produktów innowacyjnych. Firma TIMATE zaproponowała kompletne rozwiązanie: sprzęt oraz oprogramowanie wraz z interfejsami do systemów zewnętrznych. Dzięki temu mogliśmy wraz z TIMATE równolegle prowadzić prace nad wyposażeniem obiektów w niezbędne instalacje, przygotować integracje z systemem HR i systemem do planowania czasu pracy oraz konfigurować aplikację. – mówi Paweł Szymański, IT Project Coordinator w Grupie Raben.

Dziś z rozwiązania korzystają pracownicy w prawie czterdziestu obiektach w Polsce. Firma zdecydowała się na zastosowanie kart TIMATE do pomiaru czasu pracy w rozległych halach magazynowych, gdzie zamontowanie klasycznych czytników by się nie sprawdziło.

Rozwiązanie zaproponowane przez firmę TIMATE daje możliwość rejestracji czasu pracy dużej liczby pracowników w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce bez konieczności klasycznego odczytywania kart na czytnikach zamontowanych przy wejściach do firmy, magazynów, biur itp. Pozwala również na sprawdzenie aktualnej liczby pracowników w danym obszarze, co w wypadku zagrożenia pożarowego jest niezmiernie istotną informacją dla służb ratunkowych. Ponadto współpraca z firmą TIMATE wpisuje się w politykę Raben wspierania startupów posiadających ciekawe rozwiązania, a niewątpliwie karty IoT, system stacji odbiorczych i oprogramowanie jako całość są interesującym narzędziem dla firm dużych i średnich. Integrując je z innymi systemami w przedsiębiorstwie, można uzyskać wymierne korzyści w zakresie bezpieczeństwa i efektywności. – komentuje Sławomir Pawlak, CIO w Grupie Raben.

System TIMATE korzysta z możliwości technologii IoT (Internetu Rzeczy) oraz IoB (Internetu Zachowań). To nowa platforma, która daje szereg możliwości zarządzania pracownikami. Obok rejestracji czasu pracy i pomiaru jego wykorzystania daje także funkcje wspierające bezpieczeństwo pracowników. Dzięki temu firma ma stały wgląd w czasie rzeczywistym w to, jak funkcjonują poszczególne obiekty.

Wdrożenie w Raben pozwoliło nam udowodnić, że nasz system jest skalowalny i może działać w naprawdę dużych przedsiębiorstwach w wielu lokalizacjach. Szacujemy, że jest to jedna z większych instalacji działających w Polsce i w Europie, bazująca na połączeniu technologii radiowych i internetowych w jedną platformę IoT, czyli Internetu Rzeczy. Już w tej chwili działa w niej kilka tysięcy urządzeń. Udane wdrożenie systemu TIMATE było zasługą sprawnego współdziałania naszych pracowników z doświadczonym zespołem po stronie klienta. – mówi Sebastian Młodziński, CEO TIMATE.

Wdrożenie w Raben Logistics Polska obejmuje wszystkie lokalizacje firmy w Polsce.

Raben Logistics Polska świadczy usługi logistyki kontraktowej, transportu drobnicowego oraz transportu morskiego i lotniczego. Jest częścią Grupy Raben, działającej w 14 krajach Europy, od 90 lat realizującej rozwiązania logistyczne szyte na miarę.

System TIMATE to automatyczne i bezobsługowe narzędzie do kompleksowego zarządzania ludźmi i procesami w firmie. System działa za pomocą innowacyjnej karty wyposażonej w ekran e-Paper, która z jednej strony jest elektronicznym identyfikatorem pracownika, a z drugiej mierzy czas pracy i ocenia jego wykorzystanie. Wspiera pracę zdalną i zadaniową, dba o to, aby pracownicy przestrzegali przepisów BHP. Pozwala na bieżącą ocenę realizacji zadań przez pracowników i zespoły. Pełni też funkcję systemu motywacyjnego i komunikacyjnego.

Klientami TIMATE są głównie przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne i medyczne, zatrudniające przynajmniej kilkuset pracowników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments