Grupa Netrisk zakończyła przejęcie fimy durchblicker, wiodącej na austriackim rynku internetowej porównywarki cen. durchblicker dołącza tym samym do szybko rozwijającej się rodziny internetowych porównywarek cen, która obejmuje już Netrisk.hu, Biztositas.hu, Klik.cz, Porovnej24.cz, Klik.sk, Netfinancie.sk i Edrauda.lt.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 roku durchblicker stał się jedną z najpopularniejszych i najbardziej zaufanych austriackich marek. Po sfinalizowaniu przejęcia Netrisk jest obecny w pięciu krajach europejskich o łącznej liczbie populacji 37 milionów i 30-milionowym rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, który jest wiodącą kategorią produktów grupy. Netrisk sfinalizował sześć przejęć od grudnia 2019 r., wzmacniając pozycję firmy w ubezpieczeniach i rozszerzając ją na inne kategorie porównawcze, takie jak produkty bankowe, energetyka i telekomunikacja. W 2021 r. firmy Netrisk pośredniczyły lub odnowiły ponad 2 miliony umów we wszystkich grupach produktowych.

Robert Sokołowski, CEO Grupy, powiedział: Witamy naszych kolegów z durchblicker w Netrisk i rozpoczynamy nowy rozdział, który pomoże nam lepiej służyć naszym klientom. Jesteśmy dumni, że jesteśmy rodziną siedmiu szybko rozwijających się firm, które łącznie notowały około 2 miliony wizyt miesięcznie w 2021 r.

Dávid Kárpáti, dyrektor ds. rozwoju korporacyjnego w Netrisk Group, dodał: durchblicker na pokładzie pomoże firmie Netrisk w dalszym umacnianiu pozycji lidera w zakresie porównywania cen online w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozwoju w nadchodzących latach.

Jesteśmy pod wrażeniem tego, co durchblicker osiągnął w ciągu ostatnich dwunastu lat. Dzięki temu przejęciu Grupa Netrisk kontynuuje strategię tworzenia silnej międzynarodowej platformy do porównywania cen online w środkowej Europie. – powiedział Maxime Cancre, dyrektor w TA Associates.

Z kolei Filip Berkowski, starszy dyrektor inwestycyjny w MCI Capital mówi: „Przejęcie durchblickera wpisuje się w długoterminową strategię rozwoju Grupy Netrisk, w której silny wzrost organiczny wspieramy jest międzynarodową ekspansją, poprzez akwizycje. Dzisiaj Grupa Netrisk po raz kolejny potwierdza swoje aspiracje stania się zdecydowanym liderem środkowoeuropejskiego rynku”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments