Podpisane z początkiem stycznia dwie umowy inwestycyjne są wynikiem negocjacji prowadzonych jeszcze podczas jesiennej rundy crowdfundingowej, kiedy to start-up Holo4Med z powodzeniem zebrał ok. 1,8 mln zł. Teraz w start-up 1,3 mln zł zainwestował fundusz Augebit FIZ — podmiot blisko związany z Panem Tadeuszem Wesołowskim, który znany jest z zainteresowania sektorem ochrony zdrowia. Ponadto, Holo4Med pozyskał dodatkowe 0,5 mln zł od dużego inwestora prywatnego. W sumie spółka pozyskała z rynku blisko 3,6 mln zł.

Holo4Med to działający w sektorze MedTech innowacyjny start-up, który powstał jako spin-off w technologicznej grupie TenderHut. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące między innymi technologie AI, Azure Communication Services czy Mixed Reality.

Nowi inwestorzy obejmą pakiet akcji Holo4Med po przekształceniu jej w spółkę akcyjną. Start-up łamie schematy nie tylko na polu rozwoju hybrydowej telemedycyny, ale także w pozyskiwaniu finansowania swojego rozwoju. Fundusze kapitałowe do tej pory niechętnie inwestowały w tzw. corp-upy, czyli spółki powstałe z wydzielenia projektu spółki technologicznej. Holo4Med jednak złamało ten schemat pozyskując kapitał nie tylko z crowdfundingu, ale także od funduszu kapitałowego oraz dużego inwestora prywatnego.

Nowi inwestorzy, to dla nas nie tylko wyraz zaufania z ich strony oparty na analizie naszych dotychczasowych dokonań, ale także wiara w to, że opracowana przez nas technologia to przyszłość nowoczesnej opieki medycznej. — mówi Bartłomiej Przybylak, CTO i członek zarządu Holo4Med.

Ostatni kwartał ubiegłego roku był dla nas niezwykle intensywny i już dziś możemy powiedzieć, że 2022 rok to czas na skalowanie naszego biznesu. – dodaje Robert Król, prezes zarządu spółki.

Start-up rozwija projekt HoloMIAI wykorzystywany w zabiegach termoablacji stosowanej między innymi przy walce z nowotworami. Rozwiązanie z zakresu nawigacji obrazowej zostało już zastosowane podczas 30 zabiegów przeprowadzanych przez czołowe medyczne jednostki akademickie w Polsce. Pozyskane od inwestorów środki pozwolą na rozwój technologii HoloMIAI wraz z pilotażowymi wdrożeniami na całym świecie. Spółka rozpoczęła poszukiwania partnerów na terenie Europy Zachodniej, USA, Emiratów Arabskich i w Singapurze, aby kontynuować prace badawczo-rozwojowe, a także rozpocząć proces certyfikacji przygotowanego produktu.

Holo4Med to spółka, która już dziś posiada milionowe przychody, a opracowana przez nią technologia wzbudza duże zainteresowanie wśród zarządzających systemami opieki zdrowotnej zarówno w Europie, jak i również w innych częściach świata. Dla atrakcyjności inwestycyjnej spółki nie bez znaczenia jest również fakt, że za start-upem stoi duża technologiczna grupa kapitałowa zapewniająca mu wsparcie technologiczne oraz globalne kontakty biznesowe – to z pewnością duży atut – mówi Tadeusz Wesołowski.

Holo4Med

Zespół Holo4Med stworzył także hybrydową platformę telemedyczną – MediHELP, która pozwala m.in. na zdalny monitoring stanu zdrowia pacjentów w ich własnych domach. Technologia łączy aplikację mobilną z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak cyfrowy ciśnieniomierz, glukometr, pulsoksymetr, stetoskop czy opaska medyczna. Całość rozwiązania wzbogacona jest wirtualnym gabinetem medycznym, który zapewnia wygodne miejsce w cyberprzestrzeni do leczenia pacjenta. Z rozwiązania skorzystało ponad milion unikalnych użytkowników co klasyfikuje tę platformę jako największą w regionie CEE, a także w pierwszej trójce europejskiej.

Plany Holo4Med są bardzo ambitne, a współpraca i partnerstwa z firmami takimi jak Microsoft czy LabVantage pokazują, że rozwiązania dostarczane przez spółkę są traktowane bardzo poważnie przez liderów rynku. Po przekształceniu w spółkę akcyjną start-upu rozważamy przeprowadzenie jej debiutu na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. – podsumował Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments