Rozwiązanie polskiej spółki technologicznej zostało uwzględnione w raporcie badawczym agencji Forrester Research pod tytułem Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021. Platforma WEBCON BPS krakowskiej firmy WEBCON znalazła się w gronie wiodących dostawców technologii do automatyzacji procesów biznesowych.

Polskie firmy technologiczne nieczęsto pojawiają się na radarze globalnych firm doradczych i analitycznych. Do grona dostrzeżonych przez analityków producentów oprogramowania dołączył właśnie krakowski WEBCON, producent platformy klasy low-code przeznaczonej do tworzenia zaawansowanych aplikacji biznesowych i automatyzacji procesów. Krakowska spółka jest pierwszą i jedyną polską firmą, która znalazła się w tym prestiżowym zestawieniu.

Jak podkreślają analitycy Forrester Research, potrzeba digitalizacji procesów w przedsiębiorstwach stale rośnie, a wybór odpowiedniego dostawcy oprogramowania DPA ma ogromne znaczenie dla sukcesu strategii automatyzacji procesów.

W raporcie Now Tech: Digital Process Automation, Q4 2021 znalazło się zaledwie 43 globalnych dostawców oprogramowania DPA, wyselekcjonowanych na podstawie obecności i pozycji na rynku oraz funkcjonalności oferowanych przez ich rozwiązania. Raport ma stanowić wsparcie dla specjalistów ds. rozwoju aplikacji w procesie wyboru dostawcy. Pomoże również zrozumieć wartość, jakiej powinni oczekiwać od platformy klasy DPA.

Forrester definiuje platformy DPA jako narzędzia, które łączą w sobie funkcjonalności low-code umożliwiające zwinne budowanie aplikacji ze wsparciem modelowania i zarządzania procesami biznesowymi – zarówno prostymi, jak i tymi bardziej złożonymi.

Wróbel, wiceprezes i Chief Business Development Officer WEBCON

Platformę WEBCON BPS tworzymy już od 15 lat, zapisując w jej kodzie doświadczenie zdobyte w setkach projektów digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, jakie mieliśmy okazję realizować w polskich i międzynarodowych firmach, bezpośrednio i we współpracy z naszymi partnerami. Dzisiaj jesteśmy szczególnie dumni, że pieczołowicie wypracowaną wartość naszej platformy dostrzegają analitycy globalnego rynku IT. Pojawienie się WEBCON BPS w raporcie Forrester Research to ważny krok, który pomoże zwiększyć rozpoznawalność i wiarygodność WEBCON w oczach naszych potencjalnych klientów i partnerów z całego świata. – mówi Łukasz Wróbel, wiceprezes i Chief Business Development Officer WEBCON.

Platforma WEBCON BPS daje organizacjom możliwość zwinnego budowania aplikacji biznesowych bez kodowania oraz doskonalenia ich dzięki unikatowej technologii InstantChangeTM, w efekcie pozwalając przyspieszyć procesy biznesowe o nawet 87%(jak wskazuje przeprowadzone w ubiegłym roku przez firmę Forrester badanie The Total Economic Impact of WEBCON BPS).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments