Image Power poinformowała podpisaniu umowy lock up przez głównych akcjonariuszy. Marcin Zaleński udzielił Image Power SA pożyczki w wysokości 2 milionów zł, które zostaną przeznaczone na rozbudowanie zespołu deweloperów i pracę nad nowymi produkcjami.

Głowni akcjonariusze, Zarząd i Rada Nadzorcza, podpisali aneksy zobowiązując się do niesprzedawania akcji przez kolejny rok do 7 kwietnia 2023 r. Lock-upem zostało objętych 1 371 017 akcji stanowiących 88,27% udziału w kapitale zakładowym Spółki.
Dynamicznie się rozwijamy, rozbudowujemy zespół produkcyjny i jeżeli uda nam się zrealizować nasze cele to najbliższy rok będzie przełomowy dla naszego studia. Dostrzegają to nasi inwestorzy, dla których liczy się długoterminowa wartość Spółki. – ocenia Marcin Zaleński, główny akcjonariusz oraz Dyrektor Kreatywny w Image Power S.A.
Ostatnio Spółka informowała o zmianach w Zarządzie i Radzie Nadzorczej, rozbudowie zespołu produkcyjnego oraz rewizji strategii.

Główny akcjonariusz w 2021 znacząco zwiększył zaangażowanie i udziela Spółce pożyczkę

Zakupów insiderskich na rynku NewConnect jest mało, a w branży gier to prawdziwa rzadkość. Z reguły są one podyktowane silną wiarą w Spółkę i jej duży potencjał do wzrostu wartości, co potwierdza Marcin Zaleński. W sumie główny akcjonariusz zwiększył zaangażowanie w 2021 roku o 20 958 akcji, inwestując około 600 tys. złotych.

Marcin Zaleński, główny akcjonariusz oraz Dyrektor Kreatywny w Image Power S.A.

Decyzje o zakupach oraz udzieleniu Spółce pożyczki wynikaj z mojego przekonania, że produkcje, nad którymi aktualnie pracujemy, odniosą sukces komercyjny. Ostatni czas to był okres intensywnej pracy, dlatego jestem dużym optymistą w przypadku roku 2022. – skomentował Marcin Zaleński, główny akcjonariusz oraz Dyrektor Kreatywny w Image Power S.A.

Pożyczka w wysokości 2 mln zł podzielona została na maksymalnie cztery transze, z których każda nie będzie przekraczać 500 tys zł. Oprocentowanie obliczone zostanie jako stawka WIBOR1R powiększona o 2,00% w skali roku, a cała kwota, podobnie jak odsetki, płatne będą jednorazowo. Pożyczka została udzielona na 2 lata.

W listopadzie br. nowym Prezesem Zarządu Spółki został Łukasz Mach, doświadczony specjalista z piętnastoletnim stażem w polskim gamedevie, a w ostatnim roku zespół wewnętrzny uległ niemal podwojeniu. Plany Image Power są ambitne — Spółka zamierza wejść w nowe segmenty gier A+, oraz AA. W 2022 roku Spółka planuje wydać Yacht Mechanic Simulator oraz Creature Lab na PC.

Image Power pracuje również nad pierwszą w jej historii premierą konsolową — gra Dieselpunk Wars pojawi się na sprzętach Microsoftu, Sony oraz Nintendo. Kolejne planowane produkcje to m.in. Offroad Mechanic Simulator oraz Cruise Ship Manager. Szczegółowe założenia strategii i nowy plan wydawniczy zostaną zaprezentowane w 1Q 2022 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments