BinarApps, polska spółka IT tworząca produkty cyfrowe dla przedsiębiorstw, poinformowała o uruchomieniu nowego delivery center w Poznaniu. Firma, w której pracuje obecnie blisko 150 osób, planuje zatrudnienie do końca 2022 roku w wielkopolskim oddziale 30 specjalistów. W kolejnych latach BinarApps ma ambicje otwarcia kolejnych biur, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W nowo powstałym oddziale pracuje na razie 5 osób, ale BinarApps ma ambitne plany rozwoju  biura. Spółka szacuje, że w wielkopolskim delivery center będzie zatrudniać na koniec 2022 roku co najmniej 30 osób, a w ciągu kolejnych dwóch lat ta liczba zwiększy dwukrotnie, czyli do ponad 60 specjalistów IT. Oddziałem pokieruje Kamil Skorupiński, ex-CEO Trui, poznańskiej spółki informatycznej, która w wyniku fuzji dołączyła do struktur BinarApps.

Tomasz Cichowicz, BinarApps

W ostatnich latach wypracowaliśmy model działania, który zapewnia nam bardzo harmonijny rozwój zarówno pod względem kompetencji, struktur wewnętrznych, jak i całego biznesu. Nasze cele są ambitne, ale dobrze znamy rynek oraz nasze możliwości i potrafimy precyzyjnie określić, co chcemy osiągnąć, w jakim okresie i jak do tego dojść. W ubiegłym roku otworzyliśmy nasz oddział w Gdyni, który od tego momentu rozwinął się od 4 do 30 osób, czyli niemal dokładnie tyle, ile zakładaliśmy. Jesteśmy też na dobrej drodze do osiągnięcia najlepszego wyniku w historii firmy. Rok 2020 zamknęliśmy 35% wzrostem, a teraz kształtuje się on na poziomie 75% r/r. – mówi Tomasz Cichowicz, Dyrektor Zarządzający BinarApps.

Poznań – duży potencjał rynku pracy i utalentowani specjaliści

Wybór Poznania jest nieprzypadkowy. Jak podkreśla BinarApps, decydującymi czynnikami był ogromny potencjał lokalnego rynku pracy i dostępu do specjalistów IT o najbardziej pożądanych dla firmy kompetencjach.

W Poznaniu spotkaliśmy zgrany i bardzo mocny pod względem kompetencji zespół, który potrzebował dodatkowego akceleratora do rozwoju. Skalowanie biznesu często jest wyzwaniem dla mniejszych firm, obarczony dużym ryzykiem. Obecnie prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami czy mniejszymi zespołami, które mają talent i ambicje, by dalej się rozwijać, ale brakuje im know-how i zasobów. My mamy już renomę u klientów, rozwinięte zaplecze, szybko się rozwijamy, więc dołączenie BinarApps to dla nich szansa, by zrobić krok do przodu i wykorzystać efekt synergii – dodaje Cichowicz.

Dobra koniunktura na rynku IT sprawia, że spółka nie wyklucza otwarcia kolejnych delivery center w innych miastach w Polsce i za granicą. Spółka realizuje obecnie blisko 50 projektów dla klientów ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec, działających w branży e-commerce, fintech, HR czy media.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments