Spółka finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym. Jednocześnie VRAAR S.A. aktualizuje harmonogram prac nad nowymi projektami wydawniczymi, których premiery będą miały miejsce już w 2022 roku.

W obszarze wejścia na GPW spółka współpracuje z Domem Maklerskim Navigator S.A. Zarząd przewiduje, że wprowadzenie jej akcji do obrotu na New Connect powinno nastąpić najpóźniej w Q2 2022 r.

Jakub Kosma, Prezes VRAAR S.A.

Jesteśmy spółką, która już przynosi przychody. Na podstawie realizowanych projektów i podpisanych umów szacujemy, że 2021 rok zamkniemy z przychodami na poziomie 2 mln zł w obu segmentach działalności – Commercial VR/AR oraz Gaming VR. Duże zainteresowanie klientów w obszarze Commercial powoduje konieczność szybszej rozbudowy zespołu. Jednocześnie zależy nam na budowaniu własnych produktów – w związku z tym wspólnie z naszym doradcą, DM Navigator, podjęliśmy decyzję o pozyskaniu rundy finansowania i wejściu na giełdę. Proces upublicznienia spółki jest już na zaawansowanym etapie. – wskazuje Jakub Kosma, Prezes VRAAR S.A.

 

VRAAR S.A. intensyfikuje też prace związane z planami wydawniczymi. W przyszłym roku planuje wydanie czterech tytułów. W Q2 2022 r. nastąpi premiera dwóch produkcji. Pierwszą będzie Jousting VR, symulator turnieju rycerskiego. Drugą – Kaiju VR, gra pozwalająca graczowi na wcielenie się w Godzillę. Będą one dystrybuowane za pośrednictwem platform Steam VR, Oculus Store oraz Pico VR. W Q2 2022 r. spółka planuje również premierę opracowywanego w ramach laboratorium VNLAB PWSTTviF, interaktywnego experience, opartego na motywach Kornolda – Dead City.

Jest to interaktywny VR, łączący elementy narracji filmowej, mechaniki gier i opery, którego fabuła rozgrywa się w ogarniętej pandemią Warszawie. Należące do spółki studio jako podwykonawca prowadzi też prace nad Cosmogonic VR, animacją opracowaną na podstawie prozy Stanisława Lema, realizowaną w technice wirtualnej rzeczywistości. Jest to krótkometrażowy film inspirowany opowiadaniem „Uranowe Uszy” ze zbioru „Bajki robotów”.

W marcu br. VRAAR S.A. podpisała z Gaming Factory umowę inwestycyjną w zakresie produkcji i wydawnictwa gier komputerowych w wersji na urządzenia VR. W ramach współpracy w okresie dwóch lat spółka wyprodukuje minimum 6 gier komputerowych za kwotę nie mniejszą niż 500 tys. zł.

Wiele spółek technologicznych, obecnych na naszym rynku, opiera swój biznes na jednej kompetencji. W przeciwieństwie do nich nie chcemy kłaść nacisku na jeden obszar. Dlatego traktujemy gaming, jako perspektywiczny filar naszej spółki, ale nie dominujący. Dodatkowo staramy się minimalizować ryzyko poprzez zawieranie partnerstw, takich jak nasza umowa z Gaming Factory. Jednak przede wszystkim chcemy wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie usług i produktów komercyjnych VR i AR, realizowanych dla szerokiego portfolio klientów. Dają nam one po stronie przychodowej stabilizację i regularność. Minimalizują przy tym podatność spółki na fluktuację związaną choćby z cyklem wydawniczym gier – przekonuje Jakub Kosma, Prezes VRAAR S.A.

VRAAR S.A. opracowała dla Fundacji VCC prototyp rozwiązania dla egzaminu w trybie online z użyciem technologii VR przez egzaminowanego. Osoba egzaminowana otrzymuje okulary VR, na których jest zwizualizowane stanowisko pracy, wraz z wymaganymi narzędziami, maszynami np. stanowisko druku 3D. W aplikacji wyświetlają̨ się̨ zadania, które, korzystając z elementów w rozszerzonej rzeczywistości, po kolei wykonuje osoba egzaminowana. W egzaminie biorą̨ także udział egzaminatorzy, którzy obserwują̨ poczynania egzaminowanego i oceniają̨ zadania.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że znacząco wzrosło zainteresowanie podmiotów komercyjnych rozwiązaniami z obszaru VR i AR. Mam na myśli m.in. szkolenia, ale nie tylko. Obecnie realizujemy objęty NDA projekt edukacyjny dla jednego z krajów Bliskiego Wschodu. Prowadzimy też kolejne rozmowy z dużymi markami na temat realizacji, pozwalających na pełne wykorzystanie naszych kompetencji w tym zakresie. Doświadczenie zespołu będącego w spółce plasuje nas pod tym kątem bardzo wysoko. Mamy bowiem na swoim koncie m.in. realizacje dla takich marek, jak LEGO Polska. Zamierzamy w pełni wykorzystać ten potencjał, co, mam nadzieję, przełoży się niebawem na nasze komunikaty do rynku na temat kolejnych partnerstw – podsumowuje Jakub Kosma, Prezes VRAAR S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesl
Wiesl
1 miesiąc temu

Czy będzie taki debiut jak na punch punk?https://www.parkiet.com/Technologie/308109937-Mocne-spadki-na-debiucie-Punch-Punk zapraszam do dyskusji