Siemens podpisał umowę z Adamed Pharma — jedną z największych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych w Polsce. Wdrożenie obejmuje digitalizację zleceń produkcyjnych, co znacząco obniży pracochłonność zarządzania dokumentacją produkcyjną.

W ramach nowej zrównoważonej strategii Siemens Polska skupia swoje działania na rozwoju digitalizacji i automatyzacji m.in. w przemyśle. Transformację cyfrową swoich partnerów firma opiera na kokreacji. Metoda ta pozwala na wypracowanie zindywidualizowanych rozwiązań z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, w tym sztucznej inteligencji i robotyki, chmury czy cyfrowego bliźniaka.

Projekt realizowany dla Adamed obejmuje wdrożenie systemów MES (Manufacturing Execution System) w obszarze pakowania służących do zarządzania produkcją Opcenter Execution Pharma, moduł eBR — electronical batch record — czyli digitalizacji zleceń produkcyjnych. Integracja systemowa z automatyką przemysłową pozwoli na sprawny dostęp do dokumentacji elektronicznej, statusów urządzeń i pomieszczeń, redukcję liczby przepakowań i utylizacji, ograniczenie błędów, automatyczne zamawianie i rozliczanie materiałów oraz integrację z innymi systemami skomputeryzowanymi. Wdrożenie dotyczy zarówno nowej pakowni w Pabianicach oraz istniejących obszarów pakowania zarówno w Pabianicach, jak i Ksawerowie.

Na zdjęciu od lewej:
dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski Członek Zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Operacyjny,
Daniela Armano-Wallner, Członek Zarządu ds. Finansowych w Siemens Polska,
Michał Marciszewski, Dyrektor Finansowy działu Digital Industries w Siemens Polska

Budowanie długofalowego i strategicznego partnerstwa jest jedną z podstawowych wartości Siemensa. Wierzę, że podpisany właśnie kontrakt z Adamedem jest początkiem takiej współpracy. Jestem przekonany, że dostarczane przez naszą firmę nowoczesne technologie cyfrowe, połączone z wiedzą i doświadczeniem zespołu Adamed, zaowocują powstaniem rozwiązania na miarę Industry 4.0. – mówi Szymon Paprocki, dyrektor pionu Process Automation w Siemens Polska.

Filarami rozwoju Adamedu są inwestycje w zwiększanie produkcji leków w Polsce oraz w innowacje, a także ekspansja międzynarodowa. Wdrożenie rozwiązania, którego dostawcą jest Siemens Polska i prowadzona w jego zakresie transformacja cyfrowa przez nasz zespół Industry 4.0. wzmocnią produktywność firmy. Istotą bezpieczeństwa lekowego i gwarantem kontynuacji terapii przez pacjentów, zwłaszcza w tak niepewnych czasach przedłużającej się pandemii – jest stabilna produkcja. Adamed odpowiedzialnie reaguje na aktualne potrzeby, by zapewnić dostęp do nowoczesnego i skutecznego leczenia tak w kraju, jak i na rynkach zagranicznych, na których jesteśmy obecni. Digitalizacja procesów operacyjnych, jest ważnym elementem naszej strategii. – mówi dr n. ekon. Bartłomiej Rodawski, członek zarządu Adamed Pharma S.A., Dyrektor Operacyjny.

Współpraca z jedną z największych polskich firm farmaceutycznych to niezwykłe doświadczenie. Wizja rozwoju Adamed uwzględnia zastosowanie technologii cyfrowych, co doskonale wpisuje się w strategię Siemensa. – dodaje Sebastian Lemieszek, Project Manager odpowiedzialny za negocjację i wdrożenie rozwiązania.

Wdrażanie kontraktu zaplanowane jest na 20 miesięcy, przy czym system osiągnie pełną sprawność już w 12-tym miesiącu realizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments