Lockheed Martin i Rafael Advanced Defense Systems Ltd. z Izraela podpisały rozszerzoną umowę o współpracy, która umożliwi zespołowe opracowanie, wprowadzanie na rynek, produkcję i wsparcie pocisku firmy Rafael SPICE 250 (Smart, Precise Impact and Cost-Effective) do sprzedaży w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Dodanie SPICE 250 do ram współpracy rozbudowuje porozumienie z 2019 r., w którym Lockheed Martin i Rafael uzgodnili, że wspólnie wprowadzą na rynek zestawy naprowadzania SPICE 1000 i SPICE 2000 do sprzedaży w USA. SPICE to rodzina autonomicznych systemów uzbrojenia powietrze-ziemia, które zapewniają przystępną cenowo precyzję rażenia w środowisku pozbawionym GPS. Sprawdzona w boju rodzina produktów SPICE obejmuje dwa zestawy naprowadzania, SPICE 1000 i SPICE 2000, a także pocisk uniwersalny SPICE 250.

Wieloletnie doświadczenie Lockheed Martin w integracji systemów uzbrojenia pomoże nam dostosować SPICE 250 do standardów amerykańskich. Cieszymy się, że możemy wykorzystać to doświadczenie i zaoferować wyjątkowy, sprawdzony system uzbrojenia operatorom statków powietrznych, w celu uzyskania dodatkowej elastyczności wykonywania misji tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. – powiedział Dave Pantano, dyrektor programu Lockheed Martin.

SPICE używany jest od 2003 roku, jest także sprawdzony w walce i służy w Izraelskich Siłach Powietrznych i kilku innych krajach na całym świecie. Umożliwia maksymalne obciążenie samolotów F-16 i F-15, zmniejsza obciążenie pilota i zapewnia możliwość wielokrotnego rażenia w wiele typów celów.

GPS nie jest wymagany do obsługi żadnego produktu z rodziny SPICE, co pozwala na działanie zarówno w różnych lokalizacjach, jak i w niekorzystnym środowisku. Poprzez rozszerzenie naszej umowy współpracy z Lockheed Martin, jesteśmy w stanie zaoferować kompletne portfolio produktów armii amerykańskiej – zapewniając wojskowym możliwość zwiększenia elastyczności prowadzenia misji. – powiedział Alon Shlomi, wiceprezes Rafael Air to Surface Directorate.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments