Co skłoniło firmę, zajmującą się dostarczaniem rozwiązań, głównie płatniczych dla branży fintech, do inwestycji w “sportowy startup” i jakie w tym widzi korzyści? 

Sportigio to Spółka z coraz popularniejszej branży sports-tech – dostarcza aplikacje i strony internetowe, narzędzia komunikacji z kibicami, sklep klubowy, a od niedawna także kompleksowy system sprzedaży biletów, głównie dla klubów, ale także dla lig i federacji sportowych.

Z naszych rozwiązań mogą korzystać federacje, małe kluby i akademie, dla których błyskawicznie tworzymy nowoczesne platformy, pełniące funkcję strony i aplikacji. Najciekawsze rozwiązania pomogą rozwijać się większym graczom, którym zależy na zaangażowaniu fanów oraz sprawniejszej obsłudze biznesowej. — mówi Marcin Zwierzychowski, współzałożyciel Sportigio.

Potencjał rozwiązania dostrzegła firma Verestro SA, Spółka specjalizująca się w dostarczaniu płatności, głównie NFC, usług i produktów jak: digital first, KYC, programów lojalnościowych, cyfrowe wydawanie kart, tokenizacji oraz różnego rodzaju dodatkowych korzyści dla firm na całym świecie.

Ta inwestycja pozwala nam otworzyć się na coraz bardziej popularną branżę sport-tech. Działania online, wprowadzanie najlepszych i najwygodniejszych rozwiązań płatniczych dla klientów przyspieszą rozwój platformy Sportigio, a dla Verestro są szansą na wprowadzenie rozwiązań płatniczych w nowym segmencie. — mówi Krzysztof Drzyzga, CEO Verestro SA.

Pozyskane środki Sportigio zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój technologii, na rozbudowę portfolio produktowego oraz na pozyskanie nowych klientów. Podstawowym przeznaczeniem projektu Sportigio jest zastosowanie w branży sportowej, ale rozwiązanie może znaleźć zastosowanie w branżach fintech i eCommerce.

Pilotażowo wdrażamy naszą platformę w Verestro, co pomoże nam przekształcić ją w uniwersalny system. System Sportigio to rozwiązanie, które pozwala na łatwiejszą współpracę z klientem, gdzie komunikacja opiera się na wymianie dokumentacji, certyfikatów, diagramów i tym podobnych treści. — potwierdza Zwierzychowski.

Kwota inwestycji nie została ujawniona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments