Zbliża się premiera przełomowego projektu pierwszej na Świecie drukarki 3D do szkła niskotemperaturowego — Syglass.

Dynamicznie rozwijająca się polska spółka badawczo-rozwojowa Sygnis dokonała przełomowego osiągnięcia i opracowała autorską, pionierską w skali światowej technologię umożliwiającą drukowanie 3D ze szkła niskotemperaturowego. Opracowana metoda pozwoli na wykonywanie wcześniej niemożliwych w realizacji, zaawansowanych projektów z zakresu optyki, fotoniki, cyberbezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Syglass jest pierwszą technologią druku 3D ze szkła, która jest przeznaczona dla przemysłu i ma swoje zastosowanie w obszarach optyki gradientowej i fotoniki. – mówi Andrzej Burgs, CEO Sygnis New Technologies.

Drukarka 3D do szkła niskotemperaturowego będzie miała swoją premierę na największych europejskich targach druku 3D Formnext, we Frankfurcie nad Menem w dniach 16-19.11.2021. Jednak to nie jedyna okazja, by zapoznać się z efektami jej pracy. Szklane wydruki znajdą się na stoiskach Sygnis na Dniach Druku 3D, 19-21.10.2021 w Kielcach oraz na GITEX Global, 17-21.11.2021 w Dubaju.

Drukarka 3D Syglass jest wynikiem pięcioletniego projektu badawczo-rozwojowego współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój 2014- 2020. Projekt realizowany był w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Szybka Ścieżka. Pierwsze wzmianki medialne o projekcie sięgają 2016 roku. Wtedy właśnie ukazały się artykuły o „Polakach chwytających za szkło”.

Sygnis od lat specjalizuje się w projektach badawczo-rozwojowych związanych z technologiami addytywnymi. W samym 2020 roku otrzymała od NCBiR rekomendację na dofinansowanie dwóch kolejnych projektów B+R na łączną kwotę ponad 17,5 mln pln. Sygnis posiada renomę firmy, do której naukowcy i przedsiębiorstwa zgłaszają się z najbardziej skomplikowanymi projektami wytwórczymi.

W niedługim czasie spółka wejdzie na rynek NewConnect poprzez przejęcie odwrotne ze spółką MODE SA i od tego momentu będzie funkcjonować jako SYGNIS SA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments