Firma HP Inc. zaprezentowała w połowie października br. HP Presence nową, unikalną ofertę rozwiązań do prowadzenia wideokonferencji i współpracy w modelu hybrydowym.

Przejście na rozwiązania hybrydowe dało pracownikom swobodę pracy praktycznie z każdego miejsca na świecie. Sposób, w jaki ludzie pracują zdalnie, jednak wciąż ewoluuje. Aktualnie aż 80% kadry zarządzającej aranżuje przestrzeń biurową na nowo, tak aby jeszcze bardziej nadawała się ona do współpracy, także z zespołami pracującymi zdalnie.i Zespoły IT stoją również przed wyzwaniem utrzymania łączności między pracownikami, za pomocą wydajnej i bezpiecznej technologii, co sprawia, że rozwiązania do obsługi wideokonferencji i współpracy stanowią główny priorytet dla 67% działów IT.ii

Dążenie firmy HP do stworzenia kompleksowych rozwiązań do współpracy doprowadziło do opracowania nowego sposobu połączenia innowacji w zakresie sprzętu, oprogramowania komputerowego oraz wieloletniego doświadczenia w dziedzinie bezpieczeństwa. Rozwiązanie HP Presence rozpoczyna nową erę pracy hybrydowej, a wszystko to dzięki rozwiązaniom dla przestrzeni konferencyjnych oraz komputerom i urządzeniom peryferyjnym, zaprojektowanym specjalnie z myślą o jeszcze lepszych, pod względem technicznym, konferencjach online.

Technologia pre-COVID” nie jest w stanie sprostać nowym sposobom pracy ludzi, które bezpowrotnie zmieniły biurowy system pracy w marcu 2020r. Bez odpowiedniej technologii, pracownicy nie są słyszani, a sygnalizowane przez nich pomysły, wypowiedzi bardzo często nie docierają do odbiorców. Każdy głos zasługuje na to, by go usłyszeć – niezależnie od tego, czy siedzi w sali konferencyjnej, czy przy kuchennym stole. HP Presence pasuje do zarówno do wczorajszego jak i dzisiejszego świata pracy i jest przystosowany do przyszłych potrzeb pracowników – jest elastyczny, zmienia się zatem wraz z obowiązującymi trendami. – powiedział Andy Rhodes, Global Head of Commercial Systems and Display Solutions w HP Inc.

HP Presence – idealne rozwiązania dla przestrzeni konferencyjnych

Praca hybrydowa to coś więcej, niż tylko praca zdalna. Przy 80% firm inwestujących w modernizację sal konferencyjnych,iii biuro zmienia się z miejsca, gdzie” ludzie idą do pracy”, w miejsce, gdzie zbierają się, aby przebywać razem i współpracować. Rozwiązania HP Presence to pakiet elastycznych, połączonych opcji, obejmujących nie tylko sprzęt, ale i usługi dla przestrzeni konferencyjnych dowolnej wielkości – od pokoi spotkań typu „huddle room”, po duże przestrzenie konferencyjne. Rozwiązania dla sal konferencyjnych w intuicyjny sposób współpracują z użytkownikami, zapewniając lepsze wrażenia podczas spotkań. Tym samym dostarczają działom IT przydatnych danych analitycznych w czasie rzeczywistym. Nowe rozwiązania dla przestrzeni konferencyjnych wykorzystują również innowacje HP w zakresie bezpieczeństwa komputerów, takie jak ochrona przed zagrożeniami cybernetycznymi i funkcje prywatności kamer.

Rozwiązania HP Presence Meeting Space umożliwiają prowadzenie konferencji, dzięki czemu wirtualne spotkania stają się bardziej osobiste za sprawą dźwięku wspomaganego przez sztuczną inteligencję, kinowemu obrazowi wideoiv i wygodnym elementom sterującym. Jest to również pierwsze na świecie rozwiązanie konferencyjne, które wykorzystuje tworzywa sztuczne pochodzące z oceanów.v

Rozwiązania HP Presence dla przestrzeni konferencyjnych są podzielone na zestawy dla małych, średnich i dużych przestrzeni, które można skalować, aby dostosować do potrzeb przestrzeni. Każdy zestaw zawiera minikomputer HP Presence, centrum sterowania HP Presence, przewody z oznaczeniami kolorystycznymi oraz elementy montażowe.vi Rozwiązania HP Presence są starannie zapakowane w to samo pudełko z aplikacją do konfiguracji krok po kroku, dzięki czemu wdrożenie ich jest niezwykle intuicyjne. Nowe komponenty obejmują:

• HP Presence Mini Conferencing PCvii – komputer o dużej mocy obliczeniowej, zapewniający komfort pracy działu IT dzięki rozwiązaniu HP Wolf Security for Businessviii i zintegrowanemu zarządzaniu.

• HP Presence Control oraz HP Presence Control Plusix – inteligentne sterowanie salą, które pozwala gospodarzowi spotkania (lub większej liczbie osób) przejąć dowodzenie dzięki eleganckiej, niskoprofilowej konstrukcji i adaptacyjnemu dźwiękowi wspomaganemu przez sztuczną inteligencję firmy Bang & Olufsen. System HP Presence Control doskonale sprawdza się w pokojach narad oraz średniej wielkości pomieszczeniach konferencyjnych, natomiast system HP Presence Control Plus może być z powodzeniem stosowany w średnich i dużych pomieszczeniach konferencyjnych.

• Kamera HP Presence See 4K AIx – ta kamera 4K łączy w sobie inteligentne, kinowe wrażenia audio i wideo z zachowaniem prywatności. Co więcej, użytkownicy mogą mieć pewność, że kamera jest wyłączona, gdy mechanicznie obraca się w stronę podłogi.

• HP Presence Audio Video Barxi – w przypadku większych przestrzeni konferencyjnych, które wymagają więcej dźwięku i obrazu, urządzenie to łączy inteligentne, kinowe wrażenia wideo z prywatnością i dźwiękiem dostosowanym przez firmę Bang & Olufsen. Dzięki temu, ludzie w pomieszczeniu są widoczni i słyszalni, a w przypadku braku aktywności zaślepka zasłaniająca obiektyw zamyka się i wyłącza kamerę.

• HP Presence Hub oraz mikrofony HP Presence Talk Satellitexii – dzięki rozwiązaniu HP Presence Hub można mieć pewność, że wszyscy będą słyszalni w dużych pomieszczeniach. Opcjonalnie można je dodać do dwóch mikrofonów satelickich, wtedy użytkownicy uzyskują dodatkowy zasięg odbioru głosu z łatwą do zauważenia diodą LED. Dzięki temu pracownicy wiedzą, kiedy wyciszenie jest włączone lub wyłączone.

Elementy rozwiązań HP Presence Meeting Room Space Solutions zostały tak zaprojektowane, aby z łatwością wtopić się w przestrzeń konferencyjną, zapewniając przy tym doskonałe wrażenia audio i wideo. Ludzie odczuwają też negatywne skutki pracy zdalnej i po czasie izolacji i osamotnienia szukają, możliwości, w której znów będą mogli zespołowo współpracować, także zdalnie, ale bez problemów technicznych związanych z dźwiękiem i obrazem. Rozwiązania HP Presence Meeting Room niwelują wszystkie te niedogodności oraz posiadają specjalne udogodnienia:

• Szybkie rozpoczynanie spotkań. Po wejściu do sali konferencyjnej aplikacja HP Meeting Ready automatycznie budzi system sterowania salą i aktywuje kamerę, dzięki czemu uczestnicy mogą punktualnie rozpoczynać wideokonferencję (wystarczy jedno dotknięcie, aby rozpocząć spotkanie Microsoft Teams lub Zoom). „Tryb gościa” ułatwia rozpoczęcie spotkania za pomocą dowolnego urządzenia UC.

• Bycie dobrze widocznym. Funkcja HP Speaker Frame, tryb „obraz w obrazie”, eksponuje głośniki w pomieszczeniu, dzięki czemu każdy czuje, że ma swoje miejsce przy stole. Funkcja HP Auto Frame pozwala spojrzeć na uczestników spotkania z odpowiedniej perspektywy, kadrując białą przestrzeń, co zapewnia lepsze wrażenia z konferencji zdalnym uczestnikom.

• Poruszanie się po sali bez zakłócania przebiegu spotkania. Funkcja HP Speaker Tracking umożliwia mówcom poruszanie się po sali przy jednoczesnym zachowaniu ich w kadrze. Trzy tryby śledzenia – powolny, kinowy i szybki – pozwalają dostosować się do różnych stylów prezentacji.

HP Elite Dragonfly Max i HP EliteOne 800 G8 All-in-One

• Bycie dobrze słyszalnym. Gdy w sali robi się głośno, funkcja HP Auto Volume dostosowuje głośność głośników zdalnych uczestników, aby ich nie zagłuszyć i umożliwić udział w dyskusji. Jeśli osoba przemawiająca w sali mówi cicho, głośno lub siedzi z tyłu sali, funkcja HP Voice Leveling optymalizuje głośność osoby przemawiającej w sali, aby była dobrze słyszana przez zdalnych uczestników.

• Szybka pomoc. Pozwala zgłosić problem z salą w zaledwie dwie sekundy. Rozwiązanie HP Presence Room Assistantxiii ułatwia zgłaszanie problemów z salą, takich jak problemy z urządzeniami, brakujące krzesła lub znaczniki, usunięcie cateringu z sali itd.

System konferencyjny HP Presence wykorzystuje funkcję wykrywania HP Meeting Ready po wejściu osób do pomieszczenia, co umożliwia szybkie rozpoczęcia spotkania (funkcja unikalna dla HP).

HP Speaker Frame, tryb „obraz w obrazie”, podświetla głośniki w pomieszczeniu, dzięki czemu każdy czuje, że ma swoje miejsce przy stole (funkcja unikalna HP).

HP Presence Room Assistant może zgłaszać brak krzeseł, suchych markerów, śmieci, problemy z temperaturą w ciągu zaledwie kilku sekund, za pomocą jednego dotknięcia (funkcja unikalna dla HP).

Zespoły IT poszukują rozwiązań, które zapewnią pracownikom łączność, ale także rozwiążą problemy związane z zarządzaniem i bezpieczeństwem. 42% Specjalistów IT nie oczekuje, że rozwiązania do zarządzania zapewnią łatwe i szybkie usunięcie problemów.xiv Co więcej, zespoły IT nie mogą przeoczyć wzrostu zagrożeń cybernetycznych, które wzrosły o 400% od początku pandemii.xv Rozwiązania HP Presence Meeting Space zapewniają zespołom IT i obiektom:

• Łatwą konfiguracja i wdrożenie w przestrzeniach konferencyjnych dowolnej wielkości. Beznarzędziowa, oznaczona kolorami konfiguracja z dedykowaną aplikacją instalacyjną umożliwia działowi IT konfigurację i testowanie rozwiązania oraz zdalne udostępnianie niestandardowych ustawień. Podczas instalacji, konfiguracja pomieszczenia od Bang & Olufsen tworzy niestandardowy profil audio, dedykowany dla danej przestrzeni na podstawie jej wielkości, kształtu, rozmieszczenia urządzeń oraz dodatkowych cech, takich jak filary czy rozmieszczenie mebli. Wystarczą dwa dotknięcia, aby uruchomić program HP Screen Cleanxvi i bezpiecznie wyczyścić system HP Presence Control lub HP Presence Control Plus bez zakłóceń i interferencji.

• Poczucie pewności, że pracownicy mogą bezpiecznie współpracować. Zespoły IT mogą zapewnić ochronę wirtualnych spotkań przed cyberzagrożeniami dzięki rozwiązaniu HP Wolf Security for Businessxvii i mieć pewność, że użytkownicy mogą współpracować, korzystając z silnych zabezpieczeń. Dział IT może mieć pewność, że kamery użytkowników są wyłączone dzięki rozwiązaniu HP Auto Privacy Camera.

HP Presence Meeting Space Solutions_Components

• Kontrolę nad zarządzaniem pomieszczeniami. Jeśli chodzi o zarządzanie pomieszczeniami, HP Presence Managerxviii zapewnia działowi IT wgląd w dostępność nowych aktualizacji oraz kontrolę nad tym, jakie aktualizacje są stosowane w poszczególnych urządzeniach i kiedy. Rozwiązanie obsługuje również Windows Update i Teams Admin Center.

• Proaktywne rozwiązywanie potencjalnych problemów i maksymalizację wydajności pomieszczeń. Zespoły ds. IT i infrastruktury mogą poprawić komfort pracy pracowników, mając wgląd w stan urządzeń, problemy z pomieszczeniami i wskaźniki efektywności. Dzięki inteligentnej analizie mogą rozważyć modyfikacje, takie jak zmiana konfiguracji pomieszczeń lub zmiana ustawień urządzeń. Dostosowywane pulpity nawigacyjne i bogate raporty z HP Presence Insightsxix pomagają przewidzieć, kiedy sprzęt ulegnie awarii, dzięki czemu dział IT może proaktywnie rozwiązywać potencjalne problemy, zanim zauważą je użytkownicy.

Beznarzędziowa, oznaczona kolorami konfiguracja w połączeniu z aplikacją HP Setup App ułatwia proces instalacji. Użytkownicy i pracownicy działu IT mogą mieć pewność, że kamera jest wyłączona dzięki HP Auto Privacy Camera. HP oferuje pierwszą na świecie inteligentną kamerę do rozwiązań konferencyjnych z automatyczną migawką do ochrony prywatności sterowaną czujnikiem. HP Screen Clean uruchamia się dwoma dotknięciami,xxi aby bezpiecznie wyczyścić HP Presence Control lub HP Presence Control Plus bez przerywania spotkań.

Zaawansowana technologia wzmocniona przez HP Presence

Ponieważ każda przestrzeń jest miejscem spotkań, rozwiązanie HP Presence zapewnia lepsze wrażenia poza salą konferencyjną, dzięki czemu zespoły mogą pracować razem nawet wtedy, gdy są osobno. Oczekiwania dotyczące tego, jak pracownicy pojawiają się na ekranie, jak brzmią i słuchają oraz jak reagują na innych podczas spotkania, zmieniły się w ciągu miesięcy lockdownu. Jak pokazują badania, 73% osób ocenia innych na podstawie jakości wideo, a 75% na podstawie jakości dźwięku.

Technologia wzbogacona o HP Presencexxiii wykorzystuje najlepsze rozwiązania oferowane przez HP, w tym własność intelektualną laboratoriów HP, a także doświadczenie firmy w zakresie druku i przetwarzania obrazu. HP Presence to połączenie inżynierii sprzętowej i programistycznej, które dostarcza wrażenia audio oraz wideo w bardziej hybrydowym świecie. HP oferuje produkty wzbogacone o HP Presence, począwszy od HP Elite Dragonfly Max i HP EliteOne 800 G8 All-in-One.

HP Elite Dragonfly Max i HP EliteOne 800 G8 All-in-One to pierwsze komputery HP wzbogacone o funkcję HP Presence z innowacyjnymi funkcjami audio i wideo.

Funkcja HP AI-Based Noise Reduction filtruje nie tylko hałas wychodzący, ale także przychodzący.

Technologia wzbogacona o HP Presence dostarcza użytkownikom najważniejsze rozwiązania, które pozwolą im:

• Wyglądać jak najlepiej na ekranie bez względu na warunki oświetleniowe. Zaawansowana kamera ze zintegrowanymi funkcjami poprawiającymi oświetlenie, automatycznie dostosowuje się do warunków oświetleniowych panujących w różnych miejscach pracy. Regulacja podświetlenia wykrywa, czy do obiektywu kamery dociera zbyt dużo światła i dostosowuje się, aby je zrównoważyć. Regulacja słabego oświetlenia wykrywa, że w pomieszczeniu jest zbyt ciemno i rozjaśnia twarze uczestników spotkania.

• Oderwać się od biurka i poruszać się podczas pracy. Funkcja HP Auto Frame skupia kamerę na użytkowniku i utrzymuje go w kadrze nawet wtedy, gdy wstanie on, by rozprostować nogi. Trzy tryby – tylko głowa, głowa i ramiona oraz górna część ciała – pozwalają użytkownikom wybrać, w jaki sposób chcą być widoczni i czy chcą używać rąk do wyrażania swoich pomysłów. Dynamiczne wyrównywanie poziomu głosu automatycznie dostosowuje głośność tak, aby była ona jednakowa niezależnie od tego, czy użytkownik siedzi przed komputerem, czy porusza się po pomieszczeniu.

• Słyszeć i być słyszanym wyraźnie, bez względu na rozpraszające dźwięki z otoczenia. Zintegrowana, oparta na sztucznej inteligencji redukcja szumów, filtruje niepożądane dźwięki z otoczenia, takie jak dzwonek do drzwi, szczekanie psów czy odgłosy syren ulicznych, dzięki czemu nie trzeba się martwić o wyciszenie dźwięku. Aby zminimalizować rozpraszające odgłosy dochodzące z otoczenia innych użytkowników spotkania, technologia redukcji szumów odfiltrowuje również niepożądane dźwięku przychodzące z ich otoczenia.

• Być wyraźnie słyszalnym nawet w masce. Funkcja Clear Voice oparta na sztucznej inteligencji HP wykorzystuje technologię do identyfikacji stłumionych głosów i stosuje wzmocnienie mikrofonu dla zapewnienia, że oryginalny głos będzie słyszany podczas spotkania.

Ceny i dostępność

• HP Presence Small Space Solution obejmuje HP Presence Control z Audio oraz HP Presence Mini Conferencing PC. Dostępność – od lutego 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• HP Presence Small Space Solution plus AI Camera obejmuje HP Presence Control z Audio, HP Presence Mini Conferencing PC oraz HP Presence See 4K AI Camera. Dostępność – od lutego 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• HP Presence Small Space Solution plus AI Video Bar obejmuje HP Presence Control bez audio, HP Presence Mini Conferencing PC oraz HP Presence Audio Video Bar. Dostępność – od wiosny 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• Rozwiązanie HP Presence Medium Space Solution obejmuje urządzenie HP Presence Control Plus z funkcją audio oraz komputer konferencyjny HP Presence Mini. Dostępność – od wiosny 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• HP Presence Medium Space Solution plus AI Camera obejmuje HP Presence Control Plus z Audio, HP Presence Mini Conferencing PC oraz HP Presence See 4K AI Camera. Dostępność – od wiosny 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• HP Presence Medium Space Solution plus AI Video Bar obejmuje HP Presence Control Plus bez dźwięku, HP Presence Mini Conferencing PC oraz HP Presence Audio Video Bar. Dostępność – od wiosny 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• Rozwiązanie HP Presence Large Space Solution obejmuje urządzenie HP Presence Control bez audio, komputer konferencyjny HP Presence Mini oraz 30-metrowy kabel USB-C do USB-C. Dostępność – od wiosny 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

• HP Presence Hub i mikrofony HP Presence Talk – dostępność – od wiosny 2022 roku, ceny zostaną podane bliżej tego terminu.

  • HP Elite Dragonfly Max i HP EliteOne 800 G8 AiO z ulepszeniami HP Presence będą dostępne już w listopadzie 2021 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments