Największa kryptowaluta świata przebiła dzisiaj swoją najwyższą wycenę w historii. Duży w tym udział miało zezwolenie SEC na pierwszy w historii bitcoinowy ETF w USA. Komentarz Krzysztofa Rasia, wiceprezesa ds. inżynierii oprogramowania oraz dyrektora zarządzającego Bitpanda w Polsce.

W Polsce Bitcoin przełamał dziś nową barierę: największa kryptowaluta świata osiągnęła najwyższą wycenę w historii. To pierwszy taki peak od pół roku. Stało się to miesiąc po wprowadzeniu przez rząd Chin zakazu wydobywania i używania kryptowalut. Do tego rekordu w znacznym stopniu przyczyniło się zezwolenie SEC na pierwszy w historii bitcoinowy ETF w USA.

Krzysztof Raś, Wiceprezesa ds. Engineeringu oraz Dyrektora Zarządzającego Bitpanda Technology w Polsce

Duże zainteresowanie BTC jest od dłuższego czasu również widoczne wśród inwestorów instytucjonalnych, o czym świadczy niedawny wzrost liczby kontraktów pochodnych na Bitcoina na CME w Chicago. Coraz trudniej znaleźć portfel inwestycyjny bez udziału kryptowalut. Nasza społeczność stale się powiększa i coraz więcej graczy zauważa możliwości, jakie daje technologia blockchain. Jestem pewien, że kryptowaluty nie wyczerpały jeszcze potencjału wzrostu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments