Airport Renovator autorstwa Two Horizons z notowanej na NewConnect grupy kapitałowej The Dust przez cały okres jesiennej edycji Steam Next Fest był jedną z najczęściej pobieranych produkcji. W kategorii Symulatory zajął 5 miejsce, a w kategorii All Games uplasował się na bardzo wysokim 16 miejscu, powyżej kilkuset innych konkurencyjnych tytułów. W trakcie Steam Next Fest Airport Renovator wspiął się o 262 pozycje na Global Top Wishlist, zaliczając najwyższy awans wśród wszystkich polskich produkcji w tym okresie.

Wishlista Airport Renovator, którego wydawcą jest The Dust, po zakończonym 7 października Steam Next Fest przekroczyła poziom 30 000 zapisów, a podczas samego festiwalu demo produkcji wrocławskiego studia pobrano ponad 21 tys. razy. Mediana czasu spędzonego przez użytkowników na renowacji tytułowego lotniska wyniosła prawie 60 minut, a najwyższa liczba jednocześnie grających (tzw. peak graczy) wyniosła 209 osób. W pierwszym tygodniu października tytuł odnotował także znaczący, 25-procentowy wzrost społeczności na kanale Discord.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia wersji demonstracyjnej naszej nowej gry, Airport Renovator, podczas minionej edycji Steam Next Fest. Szczególnie cieszy nas osiągnięcie największego awansu na Global Top Wishliście ze wszystkich polskich produkcji notowanych na giełdzie. Zaangażowanie zespołu oraz powtórzenie, a nawet przebicie świetnego wyniku Hotel Renovator, to dla nas ogromna wartość i dobry prognostyk na przyszłość. Najbardziej cieszy nas ogromne zainteresowanie oraz rosnąca popularność naszych symulatorów. Od momentu udostępnienia demo społeczność wyemitowała już 200 filmów z Airport Renovator, które wyświetlono ponad 2,4 mln razy, a tytuł odnotował powyżej 100 tys. wyświetleń na Steamie. – komentuje Krzysztof Wagner, prezes zarządu Two Horizons.

Airport Renovator, którego wydawcą jest The Dust, to jedna z pięiu gier autorstwa Two Horizons znajdujących się na Global Top Wishlist Steam. Na platformie Steam spółka posiada obecnie 7 zapowiedzianych produkcji: Hotel Renovator, Car Thief Simulator, Airport Renovator, Camping Builder, Aquapark Renovator, Exterminator Simulator oraz Best Mall Simulator.

W demie Airport Renovator gracz obejmuje kontrolę nad starym lotniskiem, które nie było używane tak długo, że roślinność zaczęła przejmować jego elementy. Ma on za zadanie doprowadzić podupadły obiekt do stanu używalności i sprawić by wrócił na lotniczą mapę świata. Aby oczyścić i uporządkować teren i obiekty, które się na nim znajdują, gracze mają do dyspozycji siekierę, którą będą wycinać drzewa i większe krzewy oraz niszczyć śmieci i niechciane obiekty aranżacji. Kosa spalinowa umożliwi ścinanie wysokich traw oraz drobnych krzewów.

Dmuchawa pozwoli usunąć z pasa startowego piasek, liście oraz drobne gałęzie, a myjka ciśnieniowa będzie używana do… mycia pod ciśnieniem! Gdy nadchodzi noc, gracz za pomocą lampek musi oświetlić pas startowy, aby samolot mógł bezpiecznie wylądować. W pełnej wersji gry gracze będą mogli sprawdzić swoje umiejętności również na większych obiektach.

Next Fest to czołowy festiwal gamingowy odbywający się na platformie Steam. Niedawno zakończona, jesienna edycja festiwalu trwała od 1 do 7 października. Studio Two Horizons uczestniczyło w nim z grą Airport Renovator, która osiągnęła jeszcze większy sukces niż poprzednia produkcja – Hotel Renovator – podczas poprzedniej edycji festiwalu w czerwcu br.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments