OPPO i Ericsson rozwijają współpracę w zakresie technologii 5G i rozszerzają kompetencje wspólnego laboratorium. OPPO Communication Lab, czyli globalna baza innowacji dla sieci 5. generacji pozwoli użytkownikom OPPO być jednymi z pierwszych, którzy doświadczą najnowszych innowacji w obszarze 5G.

Nowo zmodernizowane laboratorium OPPO Communication Lab pozwala realizować kompleksowe procesy badań i rozwoju w dziedzinie 5G – od bazowych modułów front-end RF, po aktualizacje protokołów oprogramowania oraz dostrajanie i testowanie na potrzeby lokalne. Dzięki niemu smartfony OPPO będą jednymi z pierwszych, które wdrożą wiele z najnowszych technologii 5G, czyniąc OPPO idealnym partnerem dla wiodących światowych dostawców technologii i operatorów, rozwijających usługi 5G. Jednocześnie, laboratorium pozwali odgrywać marce jeszcze większą rolę w ewolucji globalnych technologii komunikacyjnych.

Autonomiczny robot testujący w OPPO Communication Lab

Innowacje 5G na globalną skalę

OPPO Communication Lab obejmuje trzy główne moduły: Radio Frequency Lab (Laboratorium Częstotliwości Radiowych), Protocol Lab (Laboratorium Protokołów) i Network Simulation Lab (Laboratorium Symulacji Działania Sieci). Laboratorium Symulacji Działania Sieci jest efektem współpracy pomiędzy firmami OPPO i Ericsson, natomiast Laboratorium Protokołów tworzą OPPO i Keysight, wiodący dostawca technologii testowych.

Zmodernizowane OPPO Communication Lab to kolejny kamień milowy w wysiłkach OPPO w dziedzinie rozwoju 5G, które jednocześnie reprezentuje następny poziom w ramach bliskiej współpracy z wiodącymi globalnymi firmami technologicznymi. Wraz z szybką ewolucją technologii 5G, cieszymy się, że możemy połączyć siły z Ericssonem i Keysight, aby wykorzystać nasze doświadczenie w dziedzinie standardów, produktów i aplikacji 5G by w efekcie wzmocnić ekosystem 5G na całym świecie – powiedział Chris Shu, Vice President and General Manager of Product Strategy Planning and Cooperation Center, OPPO.

Rozszerzenie współpracy pomiędzy OPPO i firmą Ericsson przyniesie więcej technologii i rozwiązań, niezbędnych dla popytu i ukierunkowania całego rynku 5G. Przełoży się ona także na optymalizację doświadczeń użytkowników końcowych sieci 5G. Jako lider na globalnym rynku 5G, Ericsson cieszy się na współpracę z partnerami branżowymi w budowaniu ekosystemu 5G i napędzaniu innowacji w celu uwolnienia pełnego potencjału technologii 5G – dodał Magnus Ewerbring, Vice President and CTO Asia-Pacific Ericsson.

Wiodący na świecie producent urządzeń mobilnych 5G, taki jak OPPO, jest w pełni świadomy, że testy niezawodności są obowiązkowe przed wprowadzeniem na rynek konkurencyjnych produktów komercyjnych – powiedział Cao Peng, vice president and general manager Keysight odpowiadający za grupę testową dedykowaną rozwiązaniom bezprzewodowym. Laboratorium Protokołów i Laboratorium Częstotliwości Radiowych to kamień milowy dla Keysight i OPPO w zakresie 5G. Rozwiązania 5G firmy Keysight umożliwiają inżynierom technicznym OPPO m.in. efektywne przeprowadzanie testów zużycia energii, testów regresji, testów interoperacyjności nowych funkcji, a także symulowanie scenariuszy zatłoczonych ulic i szybkich pociągów, co może jeszcze bardziej wesprzeć OPPO w realizacji strategii 5G i wprowadzaniu produktów 5G marki na rynek tak wcześnie, jak to możliwe.

Kompleksowe badania nad 5G

Laboratorium Symulacji Działania Sieci, które ściśle odzwierciedla rzeczywiste miejskie sieci komunikacyjne, może symulować sieci 4G/5G różnych operatorów i zapewniać usługi komunikacyjne dla nawet 10 000 urządzeń. W związku z tym w laboratorium można przetestować wymagania przedtestowe dla komercjalizacji 5G w dowolnym miejscu na świecie.

Testowanie smartfona w OPPO Communication Lab

Oprócz Laboratorium Symulacji Działania Sieci OPPO Communication Lab obejmuje również Laboratorium Częstotliwości Radiowych oraz Laboratorium Protokołów. W dzisiejszych czasach smartfony są wykorzystywane do wielu zadań w zróżnicowanych scenariuszach — od uczestniczenia w spotkaniach wideo podczas jazdy pociągiem, do oglądania relacji na żywo w zatłoczonych centrach handlowych lub robienia zdjęć i przesyłania ich do mediów społecznościowych w dowolnym miejscu na świecie. Za każdym z tych scenariuszy kryją się szeroko zakrojone testy przeprowadzane przez naukowców w laboratorium w celu zapewnienia stabilnego połączenia urządzeń w zróżnicowanych środowiskach.

Z drugiej strony, Laboratorium Protokołów wspiera techników w prowadzeniu badań związanych z zużywaniem energii, testowaniem regresji i wspólnym testowaniem nowych funkcji, pomagając w napędzaniu innowacji z wykorzystaniem różnych metod. Na przykład, laboratorium prowadzi obecnie badania związane z nadchodzącą pierwszą ewolucją standardu 5G – Release 16 (tzw. druga faza 5G), który jest bardziej przyjazny dla środowiska dzięki zwiększonej wydajności komunikacji między smartfonami i sieciami, co w efekcie zmniejsza zużycie energii przez smartfony i stacje bazowe.

Innowacje ery Internetu Doświadczeń

Już w 2018 roku OPPO z powodzeniem zademonstrowało pierwsze na świecie połączenie wideo 5G przy użyciu technologii światła strukturalnego 3D. Rok później, model OPPO Reno 5G stał się pierwszym komercyjnie dostępnym smartfonem kompatybilnym z 5G w Europie. Z kolei w 2021 roku OPPO, Vodafone, Qualcomm i Ericsson osiągnęły komercjalizację pierwszej w Europie samodzielnej sieci 5G (SA), przyspieszając doskonalenie 5G.

OPPO będzie intensyfikować prace w ramach badań i rozwoju obszarach najnowocześniejszych technologii, współpracować z branżowymi liderami, takimi jak Ericsson, usprawniać rozwój 5G i uwalniać potencjał 5G, prowadząc branżę w kierunku ery Internetu Doświadczeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments