Klienci Emirates mogą wejść do prywatnych, w pełni zamkniętych kabin pierwszej klasy, odwiedzić poczekalnię pokładową kulowego samolotu A380 lub zobaczyć gdzie będą siedzieć podczas lotu w zaciszu swojego domu. Jest to możliwe dzięki przełomowej, wiodącej w branży technologii wirtualnej rzeczywistości (z ang. VR).

Z opcji tej można skorzystać na emirates.com, za pośrednictwem aplikacji Emirates, a teraz także w sklepie Oculus, dla użytkowników Oculus Rift. Linie Emirates zrobiły kolejny krok w realizacji swoich ambicji, aby dotrzeć do odbiorców na całym świecie i zaprosić ich do doświadczania najnowocześniejszej technologii wirtualnej rzeczywistości. Więcej informacji o VR na Oculus Rift znajduje się pod linkiem.

Emirates dążą do zapewnienia klientom innowacyjnych i wyjątkowych doświadczeń na pokładzie, na ziemi i w przestrzeni cyfrowej. W 2018 roku byliśmy pierwszymi na świecie liniami lotniczymi, które wprowadzały zaawansowaną technologię web VR na naszych platformach cyfrowych, oferując naszym klientom możliwość doświadczenia wyjątkowych ofert Emirates, które czekały na nich przed wejściem na pokład. Kontynuowaliśmy nasze działania, by być pierwszą linią lotniczą, która uruchomi pełnoprawną aplikację Oculus VR. Ta inicjatywa rozszerza nasz globalny zasięg i zdolność do nawiązywania kontaktu z naszymi odbiorcami na różnych platformach cyfrowych. Jest to również szczególnie istotne w tej chwili, ponieważ wiele osób nie podróżowało przez jakiś czas z powodu pandemii, a część z nich szuka inspiracji, bada i odkrywa na nowo udogodnienia podczas lotu. – powiedział Boutros Boutros, Starszy Wiceprezes Emirates ds. Komunikacji Korporacyjnej, Marketingu i Marki.

Dzięki współpracy z firmą technologiczną Renacen oraz za pomocą hotspotów nawigacyjnych pasażerowie Emirates mogą poruszać się po kabinach klasy ekonomicznej, biznesowej i pierwszej, odnaleźć swoje miejsca, odwiedzić kultowy salon pokładowy i luksusowy prysznic Shower Spa na pokładzie flagowego A380. Linie Emirates pracują obecnie nad zaktualizowaną wersją obejmującą kabinę Premium Economy i najnowsze wnętrza samolotów A380.

W przyszłości linie Emirates zamierzają zaoferować klientom możliwość odkrywania miejsc docelowych, wyboru kabiny oraz rezerwacji i płatności za lot Emirates z poziomu aplikacji Emirates Oculus VR. Obecnie użytkownicy mogą zapoznać się z następującymi doświadczeniami VR Emirates za pośrednictwem:

Aplikacji Emirates Oculus VR w sklepie Oculus: oferuje użytkownikom dokładne, naturalnej wielkości i interaktywne wrażenia z wnętrza kabiny na pokładzie flagowego samolotu A380 i rewolucyjnego Boeinga 777-300ER. Użytkownicy mogą np. „odbierać” przedmioty z poczekalni pokładowej, „włączać” prysznic w Shower Spa lub zamykać za sobą drzwi do prywatnej kabiny. Mogą nawet odwiedzić kokpit.

Emirates.com na komputerach, urządzeniach mobilnych lub w aplikacji Emirates na iOS i Androida: wciągający obraz 3D, web VR i 360-stopniowy widok wnętrza kabin samolotów Boeing 777 i Airbus A380 (wszystkie 20 różnych konfiguracji we flocie linii). Klienci mogą obejrzeć swoje miejsca przed dokonaniem odprawy online dzięki trójwymiarowej mapie miejsc. Narzędzie umożliwia klientom nawigację z jednego miejsca na drugie, a nawet umożliwia przyszłym klientom rezerwację preferowanych miejsc w 3D.

Użytkownicy mogą również korzystać z nawigacji w kabinie bez użycia rąk i wyboru miejsca, korzystając z dowolnego zestawu VR, takiego jak Google Cardboard. Ta wielokrotnie nagradzana technologia jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami bez konieczności korzystania z zewnętrznych aplikacji lub wtyczek. Rzeczywistość wirtualna Emirates znalazła się w pierwszej szóstce finalistów tegorocznej prestiżowej 5. edycji International VR Awards w kategorii „Marketing VR roku”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments