Philips zaprezentował nowe produkty, które już wkrótce trafią na rynek. Telewizory producenta doczekały się ulepszenia, zaprezentowano także nowe słuchawki bezprzewodowe.

Nowe telewizory premium z linii OLED+

Philips TV prezentuje dwa nowe telewizory premium, które powstały we współpracy z wieloletnim partnerem marki, legendarnym producentem wysokiej klasy sprzętu audio Bowers & Wilkins. Telewizory są wyposażone w najnowsze panele OLED z wyższą o 20% jasnością szczytową oraz oferują zauważalnie lepszą jakość obrazu dzięki zastosowaniu dwuchipowego procesora piątej generacji Philips P5 Intelligent Dual Picture. Przekłada się to na zdecydowanie wyższą ostrość, dokładniejsze odwzorowanie kolorów i odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich źródeł. Takie połączenie może jeszcze bardziej wzbogacić treści Dolby Vision, gdy używany jest specjalny tryb Dolby Bright.

Dzięki wprowadzonym zmianom procesor piątej generacji Philips P5 ze wsparciem sztucznej inteligencji oferuje wykrywanie treści z kategorii Film oraz lepsze wykorzystanie potencjału SI, podczas gdy Ambient Intelligence oraz czujnik światła w urządzeniu pozwalają na optymalizację kontrastu obrazu w jakości SD lub HDR odpowiednio do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. Co ważne, Philips TV jest jednym z niewielu dostawców na rynku, którzy oferują obsługę wszystkich głównych formatów HDR. Nowe telewizory OLED+ oprócz zgodności z HLG, HDR10 i HDR10+ obsługują również technologię HDR10+ Adaptive, która łączy dynamiczne metadane HDR10+ z informacjami o oświetleniu w otoczeniu w czasie rzeczywistym, aby automatycznie zoptymalizować poziom jasności do natężenia światła i w słonecznych pomieszczeniach zwiększyć szczegółowość ciemnych scen.

Zauważalnie lepsza jakość obrazu oraz czterostronny system Ambilight sprawiają, że Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 oferują jeszcze bardziej wciągające wrażenia podczas seansów. Jeżeli połączymy to z HDMI 2.1 z VRR, wsparciem Freesync Premium i G-Sync oraz jednym z najniższych opóźnień wśród telewizorów OLED na 2021 rok, to nowe modele gwarantują doskonałe wrażenia również podczas grania w gry. Miłośnicy tych ostatnich docenią funkcję Fast Motion Clarity, która zapewnia subtelne, ale bardzo realistyczne przejścia między obrazami, zwiększoną ostrość oraz zapobiega migotaniu na dużej powierzchni dzięki pracy z częstotliwością 100 Hz.

Dodatkowo modele Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są wyposażone w unikalne rozwiązanie zapobiegające wypalaniu matrycy, które wykorzystuje zaawansowaną funkcję wykrywania logo poprzez śledzenie 32 400 stref. W przypadku statycznych elementów procesor stopniowo zmniejsza intensywność lokalnego podświetlenia, aby uniknąć uszkodzenia matrycy, a wszystko to bez wpływu na obraz w innych częściach ekranu.

Oznaczenie Calman Ready informuje, że użytkownicy mogą skorzystać z łatwej i automatycznej kalibracji na profesjonalnym poziomie, która pozwala na precyzyjne ustawienie kolorystyki obrazu zgodnie z przyjętymi standardami branżowymi.

Nowy procesor w telewizorach

Wszystkie modele telewizorów z linii OLED+ na rok 2021 zostaną wyposażone w udoskonalony procesor piątej generacji Philips P5 Intelligent Dual Picture Engine. W swojej nowej wersji procesor składa się z dwóch chipów, z których jeden posiada dodatkową moc obliczeniową i jest dedykowany SI, co przekłada się na rozszerzoną funkcjonalność sztucznej inteligencji.

Procesor Philips P5 piątej generacji oferuje wsparcie technologii AI Smart Bit Enhancement 2.0 i AI Machine Learn Sharpness oraz ulepszoną funkcję Perfect Natural Reality. Funkcja AI Smart Bit Enhancement 2.0 rozwiązuje problem utraty szczegółów przy usuwaniu bandingu w przypadku materiałów źródłowych słabej jakości. Dzięki zastosowaniu dodatkowej mocy obliczeniowej dedykowanego układu SI system może rozszerzyć 8-bitowy obraz wideo do niemal 14-bitowego przy jednoczesnym zachowaniu precyzji w obszarach, w których występuje banding. W efekcie otrzymujemy płynniejszą gradację bez utraty szczegółów w innych częściach obrazu.

Z kolei funkcja AI Machine Learning Sharpness zamiast jednego poziomu ostrości na całym ekranie stosuje jej miejscowe zwiększenie i różne ustawienia w obrębie kadru, aby zapewnić optymalną ostrość wyświetlanego obrazu jako całości.

Możliwości udoskonalonego systemu SI wykorzystuje również zoptymalizowana wersja unikalnej technologii Philips Perfect Natural Reality, która teraz przekształca treści źródłowe SDR w obraz zbliżony do HDR z ostrością zwiększoną o 30%. Taki zabieg jest możliwy dzięki nowej funkcji wykrywania i wzmacniania podświetlenia, która w połączeniu z systemami podwyższania kontrastu tworzy obraz bardziej realistyczny i szczegółowy, z większym wrażeniem głębi, dzięki czemu kadry naprawdę ożywają.

Philips Fidelio zamknięta w prawdziwie bezprzewodowych słuchawkach

Model Philips Fidelio T1 wyposażono w system Advanced Hybrid Noise Cancelling Pro+ wspierany przez sześć mikrofonów (po trzy w każdej słuchawce) zapewniających maksymalny poziom aktywnej redukcji szumów. Całość uzupełnia doskonała pasywna izolacja hałasu, którą daje szeroki wybór silikonowych końcówek w sześciu rozmiarach oraz pianek Comply w trzech rozmiarach. Tak rozbudowany zestaw elementów dousznych pozwala na precyzyjne dopasowanie do indywidualnych preferencji i przekłada się na długotrwały komfort noszenia.

Automatyczne wyszukiwanie i łatwe parowanie z urządzeniami opartymi na systemie Android możliwe jest dzięki wsparciu Bluetooth 5.2 z funkcją Google Fast Pair. Wygodną obsługę zapewniają elementy sterujące, dzięki którym możemy włączać, pomijać i pauzować utwory. Z kolei funkcja Push-to-talk pozwala na wydawanie komend głosowych za pośrednictwem Asystenta Google, Amazon Alexa i Siri.

Czas pracy Philips Fidelio T1 na baterii wynosi 9 godzin ciągłego odtwarzania z włączoną funkcją ANC, zaś kolejne 25 godzin działania zapewnia etui ładujące. Czas pracy bez włączonego ANC wynosi 13 godzin, które można wydłużyć o dodatkowe 35 godzin po naładowaniu w etui. Pełne ładowanie zajmuje dwie godziny, natomiast szybkie 15-minutowe podładowanie zapewnia godzinę dodatkowego odtwarzania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments