Do aplikacji Xbox App na komputerach z Windows 10 zostanie wprowadzona usługa Cloud Gamingu. Rozwiązanie to będzie dostępne dla uczestników programu Insider Hb. Umożliwi to jeszcze łatwiejszy, a przede wszystkim szybszy akces do ponad 100 gier wszędzie tam, gdzie jest połączenie Internetowe. Ponadto dodane zostały nowe funkcje, które ułatwią grę – przejrzyste informacje o stanie kontrolera i sieci, funkcje społecznościowe umożliwiające utrzymywanie kontaktu ze znajomymi oraz możliwość zapraszania do gry innych osób – nawet tych, które grają w chmurze bez zainstalowanej gry.

Xbox Cloud Gaming w wersji Beta jest dostępny w aplikacji Xbox na komputery PC z systemem Windows 10 dla użytkowników Xbox Game Pass Ultimate w 22 krajach w tym także w Polsce. Dzięki Xbox Cloud Gaming każdy typ komputerów można wykorzystać jako urządzenie do gier, bo jedynym ograniczeniem jest dostęp do sieci. Wystarczy podłączyć kompatybilny kontroler przez Bluetooth lub USB, uruchomić aplikację Xbox, kliknąć przycisk „gry w chmurze”, wybrać grę i zacząć grać.

Dodano również kilka nowych funkcji, które pomogą użytkownikom zacząć, w tym łatwo dostępne informacje o kontrolerze i stanie sieci, funkcje społecznościowe umożliwiające pozostawanie w kontakcie ze znajomymi oraz możliwość zapraszania znajomych. Dotyczy to także osób, które korzystają z Cloud Gaming.

Aby móć wypróbować Cloud Gaming wystarczyć, nabyć Xbo Game Pass Ultimate dostępny pod tym linkiem. Subskrypcja kosztuje 54,99 zł/miesięcznie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments