W ramach umowy licencyjnej Daimler Mobility AG przyznał start-upowi bloXmove dostęp do swojej samodzielnie opracowanej platformy mobilności blockchain. W ciągu ostatnich 3 lat oprogramowanie było rozwijane i testowane wspólnie z wybranymi partnerami w ramach tzw. Fabryki Blockchain. W ten sposób Daimler Mobility chce ułatwić jego dalszy rozwój, poszerzać sieci i pozyskać partnerów ekosystemu.

Wierzymy w przyszłość technologii blockchain. Udzielając licencji na nasze oprogramowanie, chcemy umożliwić wykorzystanie platformy w innych obszarach zastosowań, a tym samym uwolnić pełen jej potencjał. Bardzo się cieszę, że nasz pilotażowy projekt zakończył się sukcesem i będzie dalej rozwijany przez bloXmove – powiedziała Carmen Roth-Schäfer, dyrektor Daimler Mobility AG
ds. technologii.

Nowo założony start-up bloXmove koncentruje się na kooperacyjnej miejskiej mobilności. Jego plany zakładają stworzenie harmonijnej, zintegrowanej infrastruktury mobilności – właśnie na podstawie oprogramowanie opracowane przez Daimler Mobility. Wizja bloXmove zakłada globalny sojusz wszystkich dostawców usług mobilnych z myślą o ograniczeniu stopnia złożoności i zwiększeniu wygody użytkowników.

Sophia Rödiger, dyrektor generalna bloXmove

Nasza zdecentralizowana, współdzielona technologia pozwala na łączenie wielu ofert mobilności na całym świecie za pomocą jednego kliknięcia, w ramach jednego sklepu. Użytkownicy, którzy chcą się przedostać z punktu A do punktu B, a czasem dalej – do punktu C, mogą bezproblemowo korzystać ze wszystkich ofert w różnych krajach, i to bez potrzeby używania różnych aplikacji. BloXmove dostarcza działające w tle oprogramowanie, a dostawcy usług mobilnych utrzymują bezpośrednie relacje z klientami – wyjaśniła Sophia Rödiger, dyrektor generalna bloXmove.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments