Największa w Europie platforma sprzedażowa samochodów używanych online rozpoczyna działalność na polskim rynku.

Dzięki Carvago.com polscy konsumenci otrzymają dostęp do blisko miliona sprawdzonych pojazdów. Oprócz ogromnego wyboru aut używanych, marka oferuje również szereg usług dodatkowych, takich jak profesjonalny audyt techniczny pojazdu, dodatkowe finansowanie na zakup – również pojazdów zza granicy, przedłużoną gwarancję i natychmiastowe ubezpieczenie, a także bezpieczną dostawę auta do domu.

Chcąc zapewnić jak najlepszy poziom obsługi i customer experience, firma na życzenie kupującego przejmuje na siebie również szereg formalności m.in. zarejestrowanie pojazdu. Carvago.com oferuje największy wybór aut spośród ofert dostępnych aktualnie na rynku. Zakup samochodu odbywa się w 100% online, łącznie z podpisaniem umowy kupna. 

Carvago.com nie jest zwykłą platformą sprzedażową. To kompleksowa usługa, która znacznie upraszcza proces zakupu samochodu i przenosi go do zupełnie nowego wymiaru w kontekście wygody i bezpieczeństwa. Kupowanie auta jest u nas całkowicie przejrzyste. Gdy klient wybiera samochód z ogólnoeuropejskiej oferty, sprawdzamy jego historię według numeru VIN i poddajemy certyfikowanemu przeglądowi technicznemu, który składa się aż z 270 etapów. Jeśli samochód nie przejdzie go pomyślnie, rekomendujemy alternatywny model. Wybrany pojazd dostarczamy pod dom w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych. Gwarantujemy również możliwość zwrotu zakupionego auta w ciągu 14 dni, bez podawania przyczyny. mówi Jakub Šulta, CEO platformy sprzedażowej samochodów online Carvago.com.

Odczarować zakup aut używanych 

Jak pokazują dane Ministerstwa Cyfryzacji, największy boom na zakup aut używanych miał miejsce w trakcie pandemii, która spowodowała, że część osób zrezygnowała z podróżowania komunikacją zbiorową. W efekcie spora grupa konsumentów zaczęła kupować samochody, co zwiększyło nie tylko podaż, ale też przyczyniło się do wzrostu nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Carvago.com, bacznie obserwując trendy i widząc zmiany w zachowaniach zakupowych, postanowiło wprowadzić zupełnie nową jakość. Usługa oferowana przez platformę gwarantuje zakup pojazdu z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i uczciwości. 

Tworząc Carvago.com, zdecydowaliśmy się na uproszczenie całego procesu zakupu auta, jednocześnie wprowadzając zupełnie nowe, bardzo wysokie standardy jakości i kontroli sprzedaży samochodów z drugiej ręki. Gwarantujemy naszym klientom dziesięciokrotnie większy wybór pojazdów niż inne platformy zakupowe, a dodatkowo jasne zasady zakupu i transparentność usługi sprawiają, że kupując w Carvago.com, czują się po prostu bezpiecznie.” – komentuje CEO Carvago.

W Europie dostępnych jest około 7 mln samochodów używanych, z których Carvago.com w oparciu o algorytm oceniający różne parametry, oferuje swoim klientom 750 000 dostępnych od ręki samochodów z 14 krajów europejskich, w wieku do 10 lat i maksymalnym przebiegu do 150 000 kilometrów. Gdy klient wyrazi zainteresowanie konkretnym autem, jego stan techniczny jest sprawdzany przez certyfikowany przegląd CarAudit, należący do struktur Carvago.com.

Jeśli system wykryje nieprawidłowości lub poważne usterki, klient otrzyma alternatywne propozycje zakupu, a cały proces weryfikacji zostanie powtórzony bez ponoszenia przez klienta dodatkowych kosztów. O surowości wymagań jakościowych samochodów świadczą liczby. Carvago.com przetwarza ponad 6,5 miliona ofert dziennie, ale w swojej ofercie sprzedażowej uwzględnia tylko około 10% tych, spełniających kryteria. Serwis zapewnia dodatkowo bezpłatną sześciomiesięczną gwarancję na każdy samochód, którą klient może przedłużyć do 2 lat.

Unikatowym w skali Europy rozwiązaniem wprowadzonym przez Carvago.com, jest również możliwość zwrotu auta bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Dzięki temu, klient może korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje europejskie prawodawstwo w zakresie zakupów online. 

Jak Carvago.com ma zmieniać stadardy na rynku samochodów używanych?

100% gwarancji technicznej – wszystkie samochody poddawane są certyfikowanemu przeglądowi technicznemu CarAudit, wraz z analizą kontrolną numeru VIN
usługa 100% online – łącznie z podpisaniem umowy, w tym dostawa samochodu pod drzwi klienta
wybór z oferty ponad 750 000 samochodów
14-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
przejrzysta gwarancja

 

Game-changer branży motoryzacyjnej 

Carvago.com wystartowało ze swoją usługą w Czechach w październiku 2020 roku. Obecnie działa w 7 krajach w Europie, a jeszcze w tym roku planuje ekspansję na rynek niemiecki, rumuński, austriacki, włoski i hiszpański. Polska jest kolejnym krajem, gdzie Carvago.com widzi dla siebie szansę na rozwój i planuje dołączyć do lokalnej społeczności e-commerce w branży motoryzacyjnej. 

Używane samochody cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Nasze analizy też pokazują, jakie modele najchętniej wybierają Polacy – są to auta z przebiegiem od 100 do nieco ponad 150 tys. km. Udział sprzedaży tych samochodów w roku 2020 wyniósł aż 42%. Nie bez znaczenia pozostaje w dalszym ciągu budżet – prym wiodą samochody w cenie do 30 tys. PLN.  Rozpoczynając działalność w Polsce, planujemy długofalowy rozwój, rozumiany jako stałe ulepszanie usługi sprzedaży samochodów używanych przez internet oraz wyznaczanie nowych standardów. Nasz cel jest jasny – dostarczanie produktów, na które jest największy popyt, a także bycie absolutnym liderem technologicznym w dziedzinie motoryzacji. Dziś mówimy: Dzień dobry Polsko! – dodaje Jakub Šulta.

CEO Carvago i Prezes Zarządu EAG Jakub Šulta

Jakub Šulta z wykształcenia jest dentystą. Po ukończeniu studiów w 2013 roku założył i uruchomił internetowy supermarket Košík.cz, który dziś należy do Mall Group. W 2018 roku współtworzył grupę inwestycyjną EAG, zajmującą się cyfryzacją sprzedaży samochodów, w której obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu. W 2017 roku założył start-up Carvago.com, który swój oficjalny debiut rynkowy miał jesienią 2020 roku w Czechach. Głównym celem Carvago.com jest fundamentalna zmiana sposobu, w jaki ludzie kupują używane pojazdy w Europie. Jakub Šulta zawodowo pasjonuje się analizą danych i Business Intelligence, dzięki której lubi przekształcać konserwatywne rynki w zwinne modele biznesowe.  

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments