W zakładach Bentley Motors w Crewe zakończyła się pierwsza kontrola pojazdu w nowym Centrum Doskonałości Wykończenia Samochodów. Egzemplarz modelu Bentayga V8 został sprawdzony przez starannie dobrany zespół pracowników zakładów, który specjalnie przeszkolono na potrzeby innowacyjnego ośrodka. Pięćdziesięciu ekspertów sprawdzi w zależności od modelu od 500 do 650 aspektów każdego pojazdu. Szczegółowa procedura potrwa do dwóch godzin, a w ciągu tygodnia pracownicy skontrolują do 20 samochodów.

• Zakłady Bentley Motors w Crewe zyskują nowe Centrum Doskonałości.
• Nowy ośrodek ma zadbać o jeszcze wyższą jakość montowanych samochodów.
• Zespół 50 ekspertów zajmie się kontrolą nawet 650 aspektów pojazdu.
• Z centrum skorzystają wszystkie przyszłe modele hybrydowe i elektryczne marki.
• Inwestycja wpisuje się w strategię Beyond100.

Każdy egzemplarz Bentleya jest montowany ręcznie, po czym przystępujemy do pieczołowitej kontroli, czy samochód spełnia najwyższe standardy. Nowe Centrum Doskonałości Wykończenia Samochodów pozwoli na wprowadzenie jeszcze wyższych standardów. To połączenie znawstwa ekspertów i cyfrowych innowacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. – opisuje Peter Bosch, członek zarządu Bentley Motors ds. produkcji.

Wysoka jakość wykonania modeli pozostaje od lat priorytetem dla Bentleya. Marka podkreśla, że ponad 80% egzemplarzy wyprodukowanych w jej ponadstuletniej historii nadal jest sprawnych i jeździ po ulicach. Nowe Centrum Doskonałości pozwoli na kontynuację i rozwój technologicznej tradycji.

Bentley otwiera nowe Centrum Doskonałości

Ośrodek został zlokalizowany w byłych warsztatach Mullinera, w których przez dekady projektowane były najbardziej wyszukane wersje Bentleya oraz w których montowano kultowy model Mulsanne. Centrum Doskonałości wpisuje się w strategię Beyond100 marki, która zakłada innowacyjny rozwój zakładów na potrzeby wyzwań przyszłości. Działania firmy mają doprowadzić do osiągnięcia neutralności fabryki w Crewe pod względem emisji dwutlenku węgla już do 2030 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments