StreamCards, startup mający wsparcie venture buildingowe funduszu Tar Heel Capital Pathfinder, pozyskał 2 mln zł w rundzie seed. Gra StreamCards jest aktualnie w fazie beta testów. Oficjalna premiera pełnej wersji planowana jest na lipiec.

Flagowym produktem StreamCards jest gra karciana działająca w środowisku Twitcha, najpopularniejszej na świecie platformy live streamingowej. Gra ma formę tzw. Twitch extension, tj. nakładki na transmisje zawodów esportowych, która dostępna jest bezpośrednio po włączeniu streamu organizatora turnieju i nie wymaga żadnych dodatkowych działań ze strony widza.

StreamCards umożliwia interakcję z oglądanymi na żywo rozgrywkami poprzez zagrywanie kart powiązanych z bieżącymi wydarzeniami. Widzowie rywalizują bezpośrednio pomiędzy sobą, otrzymując punkty za prawidłowe wytypowanie zdarzeń nadchodzących w głównej grze, podano w informacji.

Gracze mogą przewidywać wydarzenia w głównej grze, zagrywając wybrane karty StreamCards

Dotychczas transmisje zawodów esportowych były bierną formą rozrywki. StreamCards wprowadza je na zupełnie nowy poziom interaktywności. Widzowie są bliżej akcji, a organizatorzy turniejów zyskują możliwość wyróżnienia swojej transmisji. Na nowej formie interakcji mogą skorzystać również sponsorzy turniejów, dla których tworzymy innowacyjny kanał promowania marki. Otwieramy w ten sposób nowe drogi rozwoju dla całego rynku” – powiedział CEO StreamCards Daniel Sieradzan, cytowany w komunikacie.

Gra działa w oparciu o dane dostarczane przez GRID Esports, wiodącą globalną platformę przetwarzającą informacje z rozgrywek esportowych. Pierwszym obsługiwanym przez StreamCards tytułem jest Counter Strike: Global Offensive, jeszcze przed końcem roku startup zamierza jednak wejść w kolejne topowe tytuły ze świata esportu.

Startup widzi „duże zainteresowanie globalnie”. Jest w trakcie rozmów z organizacjami m.in. z Europy Centralnej, Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Spółka powstała w ekosystemie venture buildingowym Tar Heel Capital Pathfinder, który ma w swoim portfelu projekty takie jak GRID Esports (spółka w kwietniu ogłosiła pozyskanie 10 mln USD finansowania od międzynarodowych inwestorów), Gamivo (platforma transakcyjna dla gier i towarów cyfrowych, która zadebiutowała właśnie na NewConnect), czy Skinwallet (właściciel platform do handlu skinami z gier, również notowany na NewConnect).

Gaming ma ogromny potencjał biznesowy, który nie kończy się na produkcji gier. Jako fundusz angażujemy się w tworzenie startupów odpowiadających na inne, niezaadresowane dotychczas potrzeby rynku. W StreamCards wielką wartością – poza samym produktem – jest zespół, który udało nam się zbudować i który łączy interdyscyplinarne kompetencje ze świata technologii, esportu, gamedev’u oraz systemów lojalnościowych” – skomentował Senior Investment Director w Tar Heel Capital Pathfinder Michał Wrzołek, cytowany w komunikacie.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments