Netflix oraz Riot Games wprowadzają League of Legends na małe ekrany w limitowanym serialu animowanym Arcane, który jesienią 2021 r. pojawi się w ofercie Netflix na całym świecie.

Będzie to pierwszy telewizyjny serial Riot Games. Arcane to serial animowany osadzony w znanym na całym świecie uniwersum League of Legends, stworzony  wyprodukowany przez Riot Games we współpracy z Fortiche Productions. Fabuła rozgrywa się w realiach utopijnego Piltover oraz opresyjnych podziemi Zaun i przedstawia początki dwóch kultowych bohaterów League — oraz moc, która ich rozdzieli.

Dominique Bazay, reżyserka, oryginalne animacje na Netflix: „League of Legends wywołuje burzę emocji i gromadzi niezliczonych fanów na całym świecie. Niezwykle ekscytuje nas fakt, że zagości u nas pierwszy telewizyjny serial osadzony w tym świecie, Arcane. Jego widzowie będą spędzać seanse na krawędzi fotela, zapatrzeni w spektakularną wizualną ucztę”.

Shauna Spenley, dyrektor globalny ds. rozrywki Riot Games: „Arcane zostały stworzone jako laurka dla naszych graczy i fanów, którzy prosili o więcej filmowych przeżyć, pozwalających lepiej poznać świat i bohaterów League of Legends. Netflix, jako globalna marka, która także stara się dostarczać wyjątkowe, wysokiej jakości treści, to dla nas idealny partner, który pozwoli nam zaprezentować Arcane graczom z całego świata”.

Riot Games nieustannie rozwija swoją światową bazę fanów, zarówno w ramach gier,
jak i poza nimi. Filmy Riot Games zostały wyświetlone już ponad 14 miliardów razy na
całym świecie, a oglądalność Mistrzostw Świata League of Legends 2020 pobiła wiele
różnych rekordów.

Na całym świecie obejrzano łącznie ponad miliard godzin treści, co potwierdziło pozycję League jako najchętniej oglądanego e-sportu na świecie. Podczas finałowego meczu średnia liczba widzów na minutę wyniosła 23,04 mln, zaś w szczytowym momencie mecz oglądało 45 mln widzów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments