Allegro uruchamia Allegro Punkty w których klienci odbiorą przesyłkę już dzień po jej nadaniu. Jeszcze w maju Allegro uruchomi  w salonikach prasowych Kolportera dodatkowe 600 punktów odbioru.

Użytkownicy  Allegro Smart! będą korzystać z darmowej dostawy do Allegro Punktów przy zamówieniach za minimum 40 zł. Pozostali klienci za dostawę zapłacą 8,99 zł – co jest bardzo atrakcyjną opłatą za dostawę następnego dnia.

W tym roku platforma zapowiedziała również m.in budowę własnej sieci automatów paczkowych oraz uruchomienie nowej usługi logistycznej pozwalającej sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich produktów poprzez nowoczesne centrum logistyczne.

Równie ważnym powodem co cena i wybór stała się wygodna i szybka dostawa przez kuriera wprost pod nasze drzwi lub do zlokalizowanego w pobliżu punktu odbioru. Już dziś ok. 80% przesyłek trafia do klienta Allegro w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Uruchamiając Allegro Punkty poszerzamy, największą w Polsce sieć liczącą obecnie 31 tys. punktów odbioru i automatów paczkowych. Partnerska sieć zapewni naszym klientom odbiór przesyłek już dzień po nadaniu paczki, a dzięki współpracy z firmą Kolporter udostępniamy niemal 600 nowych punktów znajdujących się w pobliżu osiedli, pasaży czy galerii handlowych – mówi Łukasz Szczepański, Dyrektor DEX w Allegro. 

Allegro Punkty w sieci Kolporter

Koszt dostawy do Allegro Punktu  w sieci Kolporter będzie wynosił 8,99 zł – to bardzo atrakcyjna stawka, gdy weźmiemy pod uwagę, że przesyłka trafi do punktu z szybkością dostawy kurierskiej. Dostawa i zwrot będą bezpłatne dla kupujących w ramach Allegro Smart!, których wartość  zamówienia od jednego sprzedawcy wyniesie min. 40 zł. Dużą zaletą sieci Allegro jest możliwość nadania i śledzenia paczki na jednej platformie. Zarówno klient, jak i sprzedawca nie będą musieli korzystać z żadnych dodatkowych narzędzi czy aplikacji.

Współpraca z Allegro jest dla nas istotna z co najmniej kilku powodów.  Przede wszystkim oferujemy naszym klientom usługę, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Coraz więcej osób robiąc zakupy w internecie korzysta z możliwości odbioru przesyłki w wybranym punkcie stacjonarnym. Skala sieci Kolportera i jej rozłożenie na mapie Polski zapewnia dostępność do tego typu usługi bardzo wielu osobom. Co ważne – saloniki są jednymi z nielicznych punktów sprzedaży, które są czynne, od wczesnych godzin porannych aż do wieczora. To z pewnością dodatkowa wartość dla osób, które będą chciały skorzystać z możliwości odbioru lub nadania przesyłki” – mówi Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolporter. 

Allegro inwestuje w szybkie dostawy

W tym roku lider polskiego e-commerce w tym roku planuje także uruchomić własną sieć automatów paczkowych stawiając 1500 urządzeń, w których klient odbierze i nada przesyłkę z Allegro. Obecnie budowana jest baza lokalizacji pod automaty paczkowe a osoby zainteresowane udostępnieniem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments