Wenon MF308 to ozonator, wyposażony w generator jonów ujemnych (anionów), zapewnia kompleksowe oczyszczanie i uzdatnianie powietrza w domu czy biurze.

Urządzenie jest przeznaczone również do usuwania szkodliwych substancji z surowej żywności  (m.in. warzyw, owoców, ryb, mięs) i wody, a także ma swoje zastosowanie w kosmetologii. Generuje 1000 mg ozonu/h oraz 18 000 000 anionów/cm³, zapewniając czyste powietrze (w pomieszczeniu o wielkości 15 m 2 ) i żywność już w zaledwie 5 minut.

Główne zastosowania urządzenia:

– usuwanie szkodliwych substancji, takich jak pestycydy, bakterie, wirusy, chlor, z surowej żywności i wody. Ozonowanie przedłuża trwałość produktów. Należy pamiętać, że ozonujemy surowe składniki – warzywa, owoce, mięso, ryby, zanurzając je w misce z wodą wraz z rurką dołączoną do urządzenia. Ozonować możemy także akcesoria kuchenne, takie jak sztućce czy deski do krojenia.

– dezynfekcja i uzdatnianie powietrza. Ozonator zapewnia oczyszczenie powietrza z bakterii i wirusów, natomiast jonizator poprzez uwalnianie anionów sprawia, że jest ono bardziej wartościowe. Ważna jest kolejność – najpierw ozonuje się pomieszczenie, które musi być szczelnie zamknięte, a w środku nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta ani rośliny. Następnie – już w obecności ludzi, zwierząt i roślin uruchamiamy jonizator, który może pracować cały czas, stale uzdatniając powietrze.

Jonizowanie powietrza jest polecane przede wszystkim alergikom, ponieważ aniony przyciągają unoszące się w powietrzu cząsteczki kurzu, pleśni, czy zanieczyszczeń, a nawet bakterie i wirusy, w efekcie czego opadają one na ziemię. Dezynfekować można także m.in. układ klimatyzacji w samochodzie, garderobę wraz z ubraniami czy piwnicę.

– sterylizacja akcesoriów i zabawek dziecięcych. Zanurzając dziecięce smoczki, gryzaki czy butelki w ozonowanej wodzie sterylizujemy je. W ten sam sposób możemy czyścić plastikowe zabawki, np. klocki.

– uroda. Ozonator to także urządzenie, które ma swoje zastosowanie w kosmetologii. Naozonowana woda do kąpieli, sprawia, że skóra staje się bardziej dotleniona i lepiej absorbuje składniki, zawarte w kosmetykach. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym pomaga uporać się z trądzikiem i wypryskami. Regularne moczenie stóp w wodzie z ozonem pomaga pozbyć się problemów grzybiczych oraz nieprzyjemnego zapachu.

Popyt na małe AGD

Do najczęściej kupowanych sprzętów małego AGD należą obecnie urządzenia służące do
przygotowywania żywności. Dużą popularnością cieszą się m.in. blendery, wyciskarki do
soków czy roboty kuchenne. Od ubiegłego roku obserwujemy też wzrost sprzedaży
stosunkowo nowych dla konsumentów sprzętów, takich jak prasy do tłoczenia oleju,
ozonatory powietrza, jonizatory czy dehydratory żywności. Zarówno rosnący popyt na
sprzęty kuchenne, jak i na niszowe produkty sprawił, że rok 2020 przyniósł w naszym sklepie wzrost sprzedaży o 21% w stosunku do 2019, co przełożyło się na zwiększenie wyniku aż o 31% na koniec roku – mówi Łukasz Malik, współwłaściciel sklepu mocsokow.pl, oferującego małe AGD.

Obserwujemy, że dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia, które poza oczywistymi zastosowaniami, dają również inne możliwości. Zwłaszcza w trakcie pandemii klienci szukają sprzętu, będącego w stanie maksymalnie uprościć ich życie. Ze względu na ograniczone miejsce w kuchni chętniej wybieramy urządzenia wielofunkcyjne. Popularnym produktem stały się wyciskarki do soków, których można użyć również np. do robienia makaronów, a nawet chleba. Częściej zwracamy też uwagę na ilość generowanych odpadów i to, czy możemy je wykorzystać. Przykładowo, zaletą prasy do tłoczenia oleju z nasion jest nie tylko zdrowy, nierafinowany olej, ale również mąka, którą można łatwo zrobić z pozostałych wytłoczyn – wyjaśnia Malik.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments