Krzysztof Witoń, menadżer oraz ekspert w dziedzinie sieci szerokopasmowych, stanął na czele IPT Fiber – spółki należącej do grupy InPhoTech. Pokieruje procesem uruchomienia produkcji unikatowych w skali światowej polskich światłowodów wielordzeniowych.

Krzysztof Witoń, w przeszłości m.in.: prezes Hawe oraz pełnomocnik zarządu Orange Polska (odpowiedzialny za realizację projektów Sieci Szerokopasmowej o wartości ponad 1,2 mld złotych) z dniem 20. kwietnia 2021 roku został powołany do pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki IPT Fiber.

Założona w 2017 roku spółka powstała w celu wdrożenia do produkcji masowej innowacyjnych światłowodów nowej generacji, opracowanych i opatentowanych przez badaczy i inżynierów z grupy InPhoTech. Grupa InPhoTech opracowuje, rozwija i komercjalizuje rozwiązania oparte na unikatowej polskiej technologii światłowodowej, zapoczątkowanej w połowie lat siedemdziesiątych XX wieku przez lubelskich naukowców z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

To wielki zaszczyt, że udało nam się zaprosić do współpracy tak doświadczonego menadżera jak Krzysztof. Jestem głęboko przekonany, że jego wieloletnie doświadczenie w sektorze mediów i telekomunikacji, dogłębna znajomość światowego i lokalnego rynku usługodawców, producentów i klientów rozwiązań FTTx, z optymizmem pozwalają nam patrzeć na dalszy rozwój IPT Fiber w zakresie poszerzania portfolio innowacyjnych produktów światłowodowych, uruchomienia ich produkcji w naszym nowym obiekcie produkcyjno-badawczo-rozwojowym w Lubartowie i ich bezzwłocznej komercjalizacji – i to nie tylko w Polsce!” – mówi dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski, założyciel grupy InPhoTech i prezes zarządu spółki InPhoTech.

Pierwszą dużą inwestycją spółki IPT Fiber będzie budowa i uruchomienie na terenie Lubartowskiej Strefy Gospodarczej na Lubelszczyźnie nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym wytwarzane będą m.in. polskie światłowody wielordzeniowe.

Historia zmian cywilizacyjnych, społecznych i gospodarczych nabrała przyspieszenia, a my się w nią doskonale wpisujemy, jesteśmy gotowi godnie stawić czoła największym światowym graczom! Zdecydowanie chcę, żeby osiągnięcia IPT Fiber i polska myśl technologiczna były tym, co nas wyróżnia –rozpoznawalnymi znakami na mapie niezbywalnej infrastruktury XXI wieku! Dziękuję za ogromne zaufanie, którym obdarzył mnie profesor Tomasz Nasiłowski – powiedział Krzysztof Witoń, nowy prezes zarządu spółki IPT Fiber.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments