Genomtec rozwija mobilne laboratorium i platformę technologiczną, wskazuje w rozmowie z ISBnews.tv prezes Miron Tokarski. 

Idea, jaka przyświecała rozpoczęciu prac nad tym systemem wzięła się z potrzeby, którą zauważyliśmy w laboratoriach diagnostyki genetycznej. Oczekiwanie na wyniki badania molekularnego, badania genetycznego zwykle trwają od 5 do 7 dni. Wszyscy wiedzieliśmy, że diagnostyka genetyczna jest tym złotym standardem diagnostyki mikrobiologicznej, metodą najbardziej czułą i specyficzną. Ale badanie musi być wykonane w wysoce wyspecjalizowanych laboratoriach. To powodowało wysoki koszt badania i długi czas oczekiwania na wynik. To są te problemy, których rozwiązaniu ma służyć użycie Genomtec ID – podkreślił Tokarski.

Genomtec ID to mobilne laboratorium biologii molekularnej, które może zostać użyte do diagnostyki zakażeń, np. diagnostyki zakażeń górnych bądź dolnych dróg oddechowych, chorób przenoszonych drogą płciową, czy też zakażeń ogólno-ustrojowych.

Oprócz systemu Genomtec ID, i kolejnej generacji testów w kierunku SARS-COV 2, testów laboratoryjnych, spółka pracuje nad systemem Genomtec Tumor.

Jest to system wykorzystujący tą platformowość technologii Genomtec, bazujący na systemie optycznego grzania i detekcji, ale w nieco innym obszarze – w obszarze diagnostyki onkologicznej, w obszarze diagnostyki immunogenetycznej, który umożliwi wykrywanie chociażby mutacji genetycznych, ale także markerów białkowych z próbki chociażby krwi obwodowej, czy też surowicy, będąc precyzyjnym. Jest to urządzenie będące na nieco wcześniejszym etapie rozwoju. I planujemy, że będzie ono dostępne na rynku w 2024 roku – powiedział prezes.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments