Autonomiczne roboty szorujące i zamiatające Gaussian Robotics są już dostępne w Polsce, dzięki dystrybutorowi Kastell.

W miarę pojawiania się na rynku innowacji w zakresie utrzymania czystości, staramy się uzupełniać o nie naszą ofertę. Dlatego obserwując rozwój autonomicznych robotów do sprzątania uznaliśmy, że musimy zaoferować naszym klientom także takie urządzenia. Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku rozwiązań szybko doszliśmy do wniosku, że urządzenia Gaussian Robotics są najbardziej efektywne i sprawne, a oferta dostosowana do wielu różnorodnych potrzeb klientów, co przesądziło o podjęciu rozmów właśnie z tą firmą” – mówi Paweł Maj, współzałożyciel firmy Kastell.

ECOBOT 50_office

Firmy podpisały umowę o współpracy, w ramach której Kastell został autoryzowanym dystrybutorem autonomicznych robotów od Gaussian Robotics. Na polskim rynku będą one funkcjonować pod marką Kastell Robotics.

Podczas naszych rozmów z przedstawicielami firmy Kastell szybko dostrzegliśmy, że w obu firmach podzielamy tę samą wizję, bazującą na tym, że zapewnienie czystości odgrywa kluczową rolę we współczesnym świecie. Zatem jej utrzymanie nie powinno nastręczać trudności – przyznaje Crystal Hu, Overseas Marketing Manager w Gaussian Robotics. –

Dodał, że aby tak było, należy wykorzystać nowoczesną technologię, która pozwala uwolnić pracowników od wykonywania najbardziej podstawowych, powtarzalnych czynności i skierować ich do bardziej wymagających zadań.

Podzielanie tego samego poglądu szybko zrodziło wzajemne zaufanie, dzięki któremu bez kłopotów ustaliliśmy szczegóły naszej współpracy – kontynuuje Crystal Hu.

Roboty z zaletami

Seria przemysłowych robotów sprzątających ECOBOT, która znajduje się w ofercie Kastell Robotics, odznacza się licznymi zaletami, dzięki czemu jest liderem rynku. Wykorzystuje na przykład zaawansowane rozwiązania nawigacyjne, dzięki którym nie potrzebuje żadnych dodatkowych urządzeń do tworzenia mapy przestrzeni, która ma zostać posprzątana.

Do tego jest w stanie taką mapę opracować niezwykle szybko: na zmapowanie 3000 mkw. powierzchni ECOBOT potrzebuje zaledwie 30 min. Oprogramowanie oraz szereg czujników w tym LiDaR 3D i 2D pozwalają też na precyzyjne rozpoznanie przestrzeni przez robota, dzięki czemu bezbłędnie zauważa on wszystkie przeszkody (zarówno te stałe, jak i ruchome) i sprawnie je omija.

ECOBOTY odznaczają się wysoką wydajnością w czyszczeniu przestrzeni. Ich zastosowanie pozwala na ograniczenie kosztów operacyjnych i zwiększenie wydajności działań, choćby dzięki możliwości analizy danych, które gromadzą i prezentują w formie czytelnych raportów. Niemałe znaczenie dla firm, które wykorzystują roboty, ma także poprawa ich wizerunku w oczach nabywców usług sprzątania oraz zwiększenie satysfakcji pracowników, zajmujących się utrzymaniem czystości, którzy zyskują więcej czasu na zadania wymagające większego zaangażowania. Do tego robot nie opuści zmiany, nie będzie także nigdy zmęczony ani chory, co gwarantuje systematyczność sprzątania.

Roboty na wiele frontów

Obecnie w ofercie Kastell Robotics znajdziemy cztery autonomiczne urządzenia. Najmniejszy z nich – ECOBOT Sweep 40 to robot zamiatający, który z łatwością wyczyści zarówno posadzkę, jak i wykładzinę dywanową. Z kolei ECOBOT Scrub 50 to autonomiczny robot szorujący, który zapewnia mycie, suszenie, absorpcję brudu, a w wersji „Sanitizer” pozwala także na dezynfekcję przestrzeni.

Znacznie większym rozwiązaniem jest autonomiczny robot szorujący ECOBOT Scrub 75, który dzięki odpowiednio zaprojektowanej przedniej głowicy bez kłopotu posprząta wszystkie trudnodostępne obszary. Do tego, mimo swoich gabarytów, maszyna sprawnie omija wszelkie przeszkody.

Ofertę Kastell Robotisc zamyka zaś autonomiczny robot zmiatający Ecobot Sweep 111, który z powodzeniem stosować można zarówno wewnątrz dużych obiektów, jak i w przestrzeni zewnętrznej. Te cztery urządzenia stanowią dziś bazę dla świadczenia usług utrzymania czystości w duchu Smart Cleaning.

W miarę wzrostu zainteresowania autonomicznymi robotami sprzątającymi, do czego
przyczyniła się pandemia, należy spodziewać się dalszego rozwoju tej linii produktów. W dziale Badań i Rozwoju Gaussian Robotics każdego dnia pracuje bowiem nad nimi 250 inżynierów, którzy mają tylko jedno zadanie: stworzyć autonomicznego robota sprzątającego który będzie możliwie najpełniej odpowiadał na potrzeby klientów i pomagał w zapewnieniu absolutnej czystości i higieny przestrzeni, którymi zarządzają.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments