Platforma umożliwiająca handel aktywami cyfrowymi pozyskała w ramach rundy serii B 170 mln USD i osiągnął wycenę na poziomie 1,2 mld USD. Zapowiada dalszą ekspansję produktową i geograficzną.

Zamknięcie rundy serii B o wartości 170 mln USD, przeprowadzonej przez Valar Ventures z udziałem partnerów z DST Global, to kolejny krok w rozwoju największej w Europie cyfrowej platformy inwestycyjnej. Jest to jedna z największych w historii rund Serii B w Europie. Wraz z jej zamknięciem Bitpanda staje się pierwszym austriackim jednorożcem. W ciągu sześciu miesięcy od ogłoszenia finansowania z serii A we wrześniu 2020 roku, baza użytkowników Bitpandy wzrosła z 1,3 mln do ponad 2 mln.

Firma rozwija od grudnia 2020 roku Centrum Innowacji i Technologii zlokalizowane w Krakowie. Planuje zainwestować tu 10 mln euro i zatrudnić 300 specjalistów IT. Będą oni wspierać dalszy rozwój oferty Bitpanda. Firma planuje ekspansję na nowe rynki europejskie.

Od zamknięcia serii A we wrześniu 2020 roku, Bitpanda zwiększyła zyski z przychodami w pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku przewyższającymi całkowite przychody w 2020 roku. Inwestorzy aktywni na platformie Bitpanda wkrótce będą mieć za jej pośrednictwem dostęp do jeszcze bardziej zróżnicowanego portfolio aktywów cyfrowych. W kwietniu Bitpanda planuje udostępnić w krajach strefy euro możliwość inwestowania w trybie 24/7 w akcje ułamkowe i ETFy. Tym samym inwestorzy zyskają możliwość budowania zróżnicowanego portfela aktywów, za pośrednictwem bardzo wygodnego narzędzia.

Eric Demuth, Bitpanda CEO

Fakt, że jesteśmy pierwszym austriackim jednorożcem to wielkie osiągnięcie. Jestem niesamowicie dumny z zespołu i wszystkiego, co udało nam się osiągnąć w ciągu ostatnich kilku lat. Jest to kolejne potwierdzenie słuszności naszej wizji: dać każdemu łatwiejszy dostęp i większą kontrolę nad finansową przyszłością, na własnych warunkach, bez względu na wielkość kwoty, którą dana osoba dysponuje” – powiedział Eric Demuth, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitpandy.

„Inwestorzy indywidualni wkrótce uzyskają na Bitpandzie dostęp do jeszcze szerszego wachlarza aktywów cyfrowych. Mamy również w planie wejście z ofertą na kilka nowych rynków. Naszym celem jest dalsze przewodzenie cyfrowej rewolucji inwestycyjnej w Europie i pomaganie ludziom w budowaniu pewności siebie i wiedzy, aby mogli wziąć odpowiedzialność za pomnażanie swoich środków. Nasi partnerzy i ta runda pozwolą nam osiągnąć te i wiele innych celów – deklaruje Demuth.

Od momentu kiedy we wrześniu 2020 roku dołączyliśmy do władz spółki, jesteśmy pod wrażeniem pracy, jaką wykonują Eric, Paul i ich zespół. Jedną z pozytywnych zmian spowodowanych przez pandemię był wzrost zainteresowania finansami osobistymi. Szeroka oferta Bitpandy i zaangażowanie w odmitologizowanie inwestowania dla nowego pokolenia inwestorów detalicznych oznacza, że firma jest doskonale przygotowana do wykorzystania tego trendu. Aż 700 tys. nowych użytkowników w ciągu zaledwie 6 miesięcy to dowód, że ludzie chcą dostępu do takiej wygodnej platformy i jesteśmy podekscytowani, że możemy wspierać Bitpandę w dotarciu do każdego potencjalnego inwestora w Europie – komentuje z kolei James Fitzgerald, jeden z założycieli Valar Ventures.

Bitpanda weszła w 2020 roku do Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch i Polski. W grudniu ubiegłego roku firma ogłosiła, że planuje podwoić swój zespół, zatrudniając 300 programistów w Centrum Innowacji i Technologii w Krakowie. Firma przeznaczy na ten cel minimum 10 mln Euro. Zespół budowany przez Krzysztofa Rasia, VP Bitpanda ds. technologii rozpoczął prace w lutym. Firma prowadzi aktywną rekrutacje na wiele wymagających pozycji dla osób z przygotowaniem programistycznym i inżynierów. W 2021 roku Bitpanda planuje dalszą ekspansję na nowe europejskie rynki. Otwarcie nowych biur i hubów technologicznych planowane jest w Madrycie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Berlinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments