Branża hotelarska adoptuje sztuczną inteligencję (AI) i obserwuje się jej coraz większy wpływ na funkcjonowanie obiektów hotelowych. Według ekspertów, AI przede wszystkim wspiera obsługę gości, działania sprzedażowe i marketingowe oraz optymalizację kosztową związaną z zarządzaniem hotelami. Jednakże wszyscy zgodnie podkreślają, że bezpośrednie interakcje i relacje z gośćmi pozostają kluczowe w branży hotelarskiej.

  1. Jerzy Sobczak, General Manager Czarny Potok Resort SPA & Conference, zauważa, że wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, w tym sztucznej inteligencji, stanowi wyzwanie, ale przynosi wymierne korzyści. AI automatyzuje procesy rezerwacji i obsługi gości, umożliwiając skuteczną analizę danych i dostosowanie oferty do preferencji gości, co przekłada się na pozytywny wynik finansowy obiektu.
  2. Marzena Bednarczyk, Dyrektor Hotelu Dana w Szczecinie, podkreśla wsparcie AI w obsłudze klienta, analizie danych oraz zarządzaniu rezerwacjami, co pozwala na oszczędność czasu pracy personelu i obniżenie kosztów działalności. Jednocześnie podkreśla znaczenie relacji międzyludzkich i bezpośrednich interakcji z gośćmi dla sukcesu obiektu hotelowego.
  3. Karol Sapiejewski, Dyrektor Hotelu 500 w Strykowie, zauważa, że AI wspiera personalizację oferty oraz działania marketingowe, ale podkreśla, że ludzki aspekt relacji międzyludzkich jest niezastąpiony w branży hotelarskiej. Wdrażanie AI wymaga dokładnej analizy obszarów, w których może być najbardziej przydatna, a relacje z gośćmi są kluczowe dla sukcesu hotelu.
  4. Katarzyna Szajnwald, Dyrektor Hotelu 500 Premium Zegrze, podkreśla wsparcie AI w różnych obszarach działalności hotelu, takich jak sprzedaż, marketing, obsługa gości i optymalizacja procesów zarządzania. Zauważa, że możliwości wykorzystania AI są ogromne i będą się dalej rozwijać, ale należy pamiętać o ludzkim aspekcie relacji z gośćmi.
  5. Remigiusz Krawczyk, Dyrektor Varsovia Apartamenty, zwraca uwagę na ogromny potencjał AI w usługach hotelarskich, ale podkreśla konieczność zachowania równowagi między wykorzystaniem technologii, a relacjami międzyludzkimi. Sztuczna inteligencja może usprawnić wiele procesów w hotelarstwie, ale nie zastąpi bezpośrednich interakcji z gośćmi ani ludzkiego podejścia w sytuacjach awaryjnych.

Podsumowanie wygenerowane przez ChatGPT na bazie komunikatu prasowego JW Construction.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments