Raiffeisen Digital Bank rozpoczyna strategiczną współpracę z OTOMOTO Pay – platformą pośredniczącą w udzielaniu finansowania na zakup samochodu. Klienci preferujący rozwiązania w pełni cyfrowe otrzymują tym samym możliwość uzyskania finansowania ratalnego w Raiffeisen Digital Bank w wysokości nawet 150 tysięcy złotych na zakup wymarzonego auta i innych pojazdów, a spłatę zobowiązania klient może rozłożyć nawet na 10 lat.

OTOMOTO Pay to rozwiązanie, które jest w pełni zintegrowane z serwisem OTOMOTO, jedną z największych na polskim rynku internetowych platform z ogłoszeniami motoryzacyjnymi i ma pomagać w pozyskiwaniu finansowania na zakup samochodu. Usługa ta pozwala na szybkie znalezienie odpowiedniego modelu finansowania zakupu pojazdu w jednej z 18 dostępnych na platformie instytucji finansowych, a Raiffeisen Digital Bank jest 7. bankiem w portfolio ofert platformy.

Nawiązanie współpracy z OTOMOTO Pay to kolejny etap w rozwoju finansowania ratalnego – naszego nowego produktu. Finansowanie zakupu samochodu to jeden z głównych i najczęstszych celów pożyczki deklarowanych przez naszych klientów. Dlatego poszukiwaliśmy partnera, który pozwoli w optymalny sposób zrealizować potrzeby naszych klientów i być blisko nich w momencie, gdy poszukują samochodu albo już go znaleźli i potrzebują środków na sfinansowanie jego zakupu. Dlatego OTOMOTO Pay idealnie wpisuje się w nasze potrzeby i oczekiwania. – mówi Jakub Malach, Członek Zarządu Raiffeisen Digital Bank ds. Bankowości Detalicznej.

Co bardzo ważne, klienci OTOMOTO Pay dzięki naszym pożyczkom będą mogli uzyskać finansowanie nawet do 150 000 zł rozłożone na aż 120 rat, co daje niezwykłą elastyczność w zakresie dopasowania raty do ich indywidualnych upodobań i preferencji. – dodaje Kamil Niewiatowski, Country Manager na Polskę w Raiffeisen Digital Bank.

Od początku uruchomienia OTOMOTO Pay w kwietniu 2022 roku za pośrednictwem platformy udzielono finansowania na zakup pojazdów o łącznej wartości 0,5 mld złotych. Dopasowana do potrzeb użytkowników platformy oferta Raiffeisen Digital Bank ma szansę jeszcze mocniej przyspieszyć rozwój tego projektu.

Arkadiusz Zaremba Otomoto i Kamil Niewiatowski RDB

Arkadiusz Zaremba, Dyrektor Zarządzający OTOMOTO Pay, dodaje: Niezmiernie cieszymy się, że Raiffeisen Digital Bank dołącza do grona dostawców finansowania dla OTOMOTO. Bardzo ważne jest dla nas, a przede wszystkim dla naszych klientów, że dzięki tej współpracy będziemy mieli w naszej ofercie w pełni cyfrowe, dostępne szybko i łatwo, w pełni online, finansowanie ratalne aż do 150 tysięcy złotych. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich chcących kupić droższe i młodsze, a co za tym idzie lepsze auta, bez nadwyrężania domowych budżetów.

Według danych OTOMOTO Pay średnia cena transakcyjna zakupu samochodu, który jest finansowany na platformie, to nieco ponad 40 tys. zł, a wysokość wkładu własnego użytkowników serwisu oscyluje na poziomie 10-20 proc. Oferowana przez Raiffeisen Digital Bank możliwość finansowania zakupu auta aż do 150 tys. złotych pozwoli klientom na wybór droższych i młodszych rocznikowo aut.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments