Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, uruchamia narzędzie migracji na pojazdy elektryczne EV Transition Tool, aby wspierać firmy w transformacji lub rozbudowie floty EV.

To innowacyjne rozwiązanie, będące pierwszą usługą pochodzącą bezpośrednio z niedawno wprowadzonej platformy usług dla flot EV – EV Service Platform, ma na celu przekształcić sposób, w jaki floty podchodzą do elektryfikacji, pomagając im osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz realizować działania wydajnie i niezawodnie.

We współpracy z liderami z branży energetyki i mobilności, Webfleet EV Transition Tool ma na celu demistyfikację i uproszczenie procesu transformacji na pojazdy elektryczne za pomocą jednej platformy. Poprzez wykorzystanie danych dotyczących floty, klienci mogą ocenić swoją gotowość do elektryfikacji, oszacować całkowity koszt posiadania (TCO) pojazdów związany z transformacją na napęd elektryczny, koszty operacyjne i oszczędność w zakresie emisji CO2.

Ponadto mogą uzyskać cenny wgląd w najbardziej odpowiednie modele pojazdów elektrycznych i szacunkową ocenę potrzebnej infrastruktury ładowania dla ich określonej działalności. Narzędzie nie tylko upraszcza proces podejmowania decyzji przez menedżerów flot, ale także pozwala im bezpośrednio dotrzeć do wiodących dostawców usług energetycznych i mobilności – partnerów EV Services Platform. Wstępnie klienci mogą bezpośrednio łączyć się z VEV, Heliox, The Mobility House, CTEK, Justplugin, ChargeGuru i Zeplug w celu uzyskania kompleksowych rozwiązań ładowania w zajezdniach, miejscach pracy i domach, usprawniając konfigurację infrastruktury ładowania.

Naszym celem jest wyeliminowanie wątpliwości związanych z transformacją na pojazdy elektryczne dla naszych klientów, w oparciu o ich własne dane flotowe. Dostarczając flotom różnej wielkości szybkie oszacowanie TCO, operatorzy mogą rozpocząć swoją przygodę z elektryfikacją bez konieczności korzystania z czasochłonnych i kosztownych konsultacji. Użytkownicy mogą następnie podjąć kolejne kroki w kierunku elektryfikacji, wspierani przez naszą sieć partnerów-ekspertów, dostępną bezpośrednio w samym narzędziu. – powiedział Taco Olthoff, dyrektor EV Program, Bridgestone Mobility Solutions. 

Wprowadzenie narzędzia migracji na pojazdy elektryczne Webfleet EV Transition Tool stanowi istotny postęp we wspieraniu elektryfikacji floty. Rozwiązanie to wykorzystuje dane floty do tworzenia niestandardowych planów elektryfikacji floty bez dodatkowych kosztów dla europejskich klientów Webfleet subskrybujących określone taryfy.

Usługa Webfleet EV Transition Tool, dostępna początkowo dla samochodów osobowych i dostawczych, z dalszymi planami rozszerzenia jej możliwości o kolejne funkcje i typy pojazdów, jest dowodem zaangażowania Webfleet w zrównoważony rozwój środowiska i wydajność operacyjną.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments