Do sprzedaży w USA trafił kolejny wyrób Fabryki Broni „Łucznik” – Radom. W ofercie Arms of America i Atlantic Firearms znalazł się karabinek BERYL S 762 M1 w kalibrze 7.62×39 mm. Pierwsza partia została sprzedana w ciągu kilku minut od momentu uruchomienia sprzedaży.

Po zakończonym pozytywnie procesie certyfikacji przez ATF (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives – agencja rządowa odpowiadająca za rejestrację nowych wzorów broni) 16 marca na rynek USA trafił produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom karabinek samopowtarzalny BERYL S 762 M1 opracowany z myślą o rynku amerykańskim.

BERYL S 762 M1 to samopowtarzalny karabinek sportowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia pojedynczego. Model wyposażony jest w lufę odkuwaną na zimno, w której przewód jest pokryty chromem. Technologia ta pozwala uzyskać bardzo wysoką trwałość tego elementu. Model, oparty na doskonalonej od wielu lat i wyrafinowanej konstrukcji produkowany jest z zachowaniem tych samych militarnych standardów co modele produkowane dla wojska, zapewniając w ten sposób wszystkim odbiorcom produkt najwyższej jakości.

„Sportowa seria Beryla to 25 lat zbierania wspólnie z Wojskiem Polskim doświadczeń, które zostały uwzględnione w karabinkach przeznaczonych na rynek cywilny. Ta seria pokazuje jak korzystne jest rozwijanie konstrukcji, która dzięki uwagom użytkownika staje się jeszcze lepsza dla niego samego – podkreśla Seweryn Figurski, dyrektor handlowy Fabryki Broni.

Karabinek Beryl S 762 M1 to drugi produkt Fabryki Broni, który będzie dystrybuowany na terenie USA. W lutym br. Arms of America oraz Atlantic Firearms – amerykańscy partnerzy radomskiej Fabryki, wprowadzili do swojej oferty Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem, którego pierwsza dostarczana do Stanów Zjednoczonych partia rozeszła się w zaledwie kilka godzin.

Polskie konstrukcje budzą bardzo duże zainteresowanie wśród amerykańskich kolekcjonerów i miłośników broni palnej. Popyt na Mini Beryl Pistol przerósł nasze oczekiwania i taka sama sytuacja miała miejsce z wersją w kalibrze 7.62×39 mm, która rozeszła się w ciągu kilku minut od premiery – mówi Cory Fleck, przedstawiciel Arms of America, dystrybutor polskiej broni w USA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments