CD Projekt wydał pierwszy duży zestaw poprawek, tzw. patch, do gry „Cyberpunk 2077″ – wnioski BDM.

Patch jest dostępny dla wersji gry na komputery PC, konsole oraz Google Stadia. W tej aktualizacji skupiono się na poprawie stabilności. Spółka będzie kontynuować tę pracę w patchu 1.2 i innych nadchodzących aktualizacjach. Jednocześnie będzie nadal naprawiać napotkane błędy i słuchać opinii graczy na temat tego, jak poprawić ogólne wrażenia z gry.

Zestaw poprawek ma m.in. polepszyć wykorzystanie pamięci komputerów i konsol w trakcie rozgrywki oraz zmniejszyć liczbę nieplanowanych wyłączeń gry. Poprawione zostały również m.in. błędy dotyczące kilkunastu zadań wykonywanych w trakcie gry. Spółka zapowiadała, że kolejny patch ma pojawić w lutym.

Komentarz BDM: W patchu 1.1 CDR skupił się na poprawie stabilność gry, szczególnie na najbardziej wadliwej wersji (stare konsole). To co udało się osiągnąć Redom za sprawom aktualizacji: gra działa odrobinę płynniej i jest bardziej stabilna, gwałtowne spadki płynności są znacznie rzadsze, jest znacznie mniej nieplanowanych wyłączeń/crashy (udało się wyeliminować jeden z głównych mankamentów wersji przed updatem), skrócony czas ładowania gry i interfejsu, poprawa błędów w misjach uniemożliwiających dalszą grę.

Niestety po pierwszych komentarzach widać, że łatka nie sprostała oczekiwaniom graczy. Zarówno na stronie twórców jak i Reddicie dominują negatywne opinie – zarzuca się deweloperowi m.in. to, że skupił się na naprawie aspektów, które nie są, aż tak istotne dla rozgrywki.

Nie jesteśmy zawiedzeni patchem 1.1. pod kątem zawartości, gdyż nie spodziewaliśmy się, że będzie on game-changerem. Mieliśmy natomiast nadzieję, że aktualizacja będzie na tyle zauważalna, iż wpłynie to pozytywnie na odbiór graczy i tym samym przełoży się na poprawę ocen. Mimo wszystko widzimy, że prace idą powoli w dobrą stronę – jedne z głównych mankamentów, wytykane od samego początku zaliczyły progres.

Choć gra wymaga jeszcze wiele napraw i jest daleka od doskonałości, wierzymy, że kolejne aktualizacje przyniosą znaczną poprawę i pozwolą wrócić „CP2077” do sklepu Sony do końca 1Q’20.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments