Klimek, Zalim-Medica: Giełda jest wpisana w nasze DNA

ZALIM-MEDICA oraz włoska spółka Weisser Automation Srl rozpoczynają sprzedaż w Unii Europejskiej rozwiązania, wykorzystującego technologię pozwalającą w znaczący sposób ograniczyć transmisję wirusa SARS-CoV-2. Przezroczysta, samoprzylepna folia, zawierająca jony miedzi niszczące wirusy i bakterie, uzyskała autoryzację w Unii Europejskiej. ZALIM-MEDICA planuje rozpoczęcie sprzedaży w I kwartale przyszłego roku, a w dalszych krokach rozważa wejście na giełdę.

„Upublicznienie spółki na pewnym etapie jej rozwoju jest wpisane w jej DNA, o czym świadczy chociażby nazwa. Mamy zamiar wejść na NewConnect. Myślimy o IPO na poziomie ponad 300 mln zł. Pandemia spowodowała, że musieliśmy nasze plany przesunąć w czasie. Zamierzamy bowiem w pierwszej kolejności zabezpieczyć swoją płynność i stworzyć bufor w postaci 10 klinik diagnostycznych. Trwają już zaawansowane rozmowy w tym kierunku z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Szacujemy, że wejście na GPW może więc nastąpić najwcześniej po 2022 r. Do tego czasu finansujemy się ze środków własnych. Wykorzystujemy też finansowanie dłużne. Chcemy, aby nasza oferta dla inwestorów opierała się na prostych i klarownych fundamentach. Dodatkowe środki chcielibyśmy przeznaczyć m.in. na poszukiwanie nowych zastosowań dla naszej folii przeciwdrobnoustrojowej i eksplorowanie rynków zagranicznych – mówi ISBtech Sebastian Klimek, wiceprezes ZALIM-MEDICA S.A.

Folia antybakteryjna i antywirusowa

W składzie folii dystrybuowanej przez ZALIM-MEDICA S.A. znajdują się jony miedzi, które uwalniają cząsteczki naładowane dodatnio, powodując uszkodzenie membran komórek bakterii znajdujących się na niej. W efekcie wirusy zostają pozbawione możliwości replikacji, natomiast po upływie 10 minut pozbawione tej możliwości giną.

Wytrzymałość folii w miejscach o dużej użytkowności i przepływie osób utrzymuje się do 12 tygodni. Proponowany przez nas produkt jest uzupełnieniem dla środków dezynfekujących, ale nie ich alternatywą. Skuteczność technologii zastosowanej w produkcie może w dużym stopniu pomóc w uszczelnieniu działań mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się i dalszej transmisji koronawirusa – przekonuje Marek Steinborn, prezes ZALIM-MEDICA S.A.

Folią przeciwdrobnoustrojową ZALIM-MEDICA można pokryć większość przedmiotów i powierzchni, takich jak ekrany tabletów, telefonów, uchwyty, przyciski bankomatów, panele sterowania w windach, blaty stołów, biurek itd. Technologia ta jest od kilkunastu miesięcy
wykorzystywana w Azji i USA. Produkt otrzymał autoryzację na rynku europejskim jako wyrób medyczny.

Spółka planuje rejestrację produktu jako biobójczego. Folia przeciwdrobnoustrojowa posiada też certyfikat amerykańskiej FDA (Agencji Żywności i Leków), potwierdzający
bezpieczeństwo folii nawet w kontaktach z żywnością.

Zainteresowanie naszym produktem jest bardzo duże i wskazuje na szerokie możliwości jego zastosowania. Aktualnie rozmawiamy m.in. z podmiotami działającymi w branży finansowej, deweloperskiej i ochrony zdrowia. Jesteśmy pewni, że potencjał naszej folii jest znacznie większy, dlatego też myślimy również o propozycji wprowadzenia naszego produktu do transportu publicznego, szkół i urzędów. Analogiczne rozmowy i plany rozwoju sa rowniez prowadzone przez naszego partnera na terenie Włoch” – dodaje Steinborn.

Spółka deklaruje, że folia przeciwdrobnoustrojowa będzie dostępna zarówno w arkuszach,
jak i rolkach. Sprzedaż produktu będzie odbywać się w wykorzystaniem kanału internetowego oraz bezpośrednich kontraktów dystrybucyjnych na terenie Polski. Spółka prowadzi już na ten temat rozmowy z dużymi hurtowniami sprzętu medycznego.

ZALIM-MEDICA S.A., wraz ze swoim partnerem Weisser Automation Srl, pracuje nad
rozszerzeniem swojego portfolio z wykorzystaniem technologii jonów miedzi o produkty takie jak: maski ochronne, fartuchy medyczne, rękawice medyczne. Prowadzone są również prace nad zastosowaniem tej technologii w sektorze opakowań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments