Silvair podpisał kolejne umowy na wykorzystanie swojego oprogramowania do komponentów oświetleniowych z firmami LEDCity, Light Efficient Design, norweską firmą Lunav oraz jednym z czołowych producentów komponentów – firmą MeanWell.

Rośniemy w siłę. Kolejni producenci komponentów oraz dostawcy usług oświetleniowych dołączają do naszego ekosystemu. To oznacza więcej projektów i więcej obiektów z naszą technologią na całym świecie. Więcej obiektów to znów więcej danych i możliwość ich monetyzacji” – powiedział prezes Rafał Han, cytowany w komunikacie.

Szwajcarska firma LEDCity specjalizuje się w systemach zmniejszających zużycie energii, współpracuje w tym zakresie ze szwajcarskim oddziałem ministerstwa ds. energii. Firma Light Efficient Design produkuje zarówno komponenty jak i oprawy oświetleniowe, posiada 10 centrów dystrybucyjnych na całym świecie. Norweska firma Lunav specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu IoT w krajach skandynawskich. Firma Meanwell posiada ponad 2 800 pracowników, głównie na Tajwanie, w Chinach, w Kaliforni i Holandii i specjalizuje się w produkcji zasilaczy, wymieniono w informacji.

Firmy przeszły już testy technologiczne i zaczynają produkcję komponentów. Pierwsze projekty z ich wykorzystaniem planowane są jeszcze w tym roku, zaznaczono także.

Wcześniej spółka podała, że wchodzi w obszar monetyzacji, w którym wprowadza cykliczne opłaty za korzystanie z dostępu do danych pozyskanych z sieci oświetleniowych w przestrzeniach komercyjnych. Spółka podpisała właśnie pierwszą umowę na udostępnianie danych z firmą Convergia, która oferuje swoje produkty i usługi na rynkach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Ponadto Silvair ogłosił partnerstwo z producentem rozwiązań oświetleniowych LSI Industries, notowanym na amerykańskiej giełdzie Nasdaq, podała spółka. W ramach partnerstwa LSI Industries wprowadza do oferty AirLink Blue – bezprzewodowe rozwiązanie z technologią Bluetooth Mesh do sterowania oświetleniem zewnętrznym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments