Allegro wzmacnia obszar technologii. Czterokrotnie większe biuro w Krakowie przyjmie inżynierów już na początku nowego roku.

 • Allegro ciągle inwestuje w zespół ekspertów. Od stycznia firma zatrudniła już
  470 specjalistów, a 200 kolejnych dołączy jeszcze w tym roku. W sumie Allegro
  zatrudnia obecnie już ponad 2400 pracowników.
 • Allegro planuje znacząco zwiększyć zatrudnienie w Krakowie. W ciągu trzech
  lat w stolicy Małopolski może zatrudnić ich nawet 140. Dołączą do zespołów
  technologicznych, w tym zajmujących się sztuczną inteligencją oraz uczeniem
  maszynowym. Szefem biura jest Tomasz Gajek- jeden z głównych architektów
  platformy Allegro.
 • Na początku 2021 roku krakowski zespół Allegro przeniesie się do Centrum
  Biurowego Lubicz, gdzie zajmie przestrzeń o powierzchni blisko 2100 mkw – to
  4 razy więcej niż powierzchnia pierwszego biura Allegro w Krakowie, które
  otwarto 5 lat temu.
 • Krakowskie biuro to kolejna inwestycja po ogłoszonym we wrześniu nowym
  warszawskim biurze. Planowany jest również dalszy rozwój siedziby firmy
  znajdującej się w Poznaniu.

Allegro to ulubione miejsce zakupowe Polaków. Miesięcznie stronę odwiedza 20 mln klientów (Gemius/PBI), a 117 tys. firm handlowych prowadzi na niej swój biznes. Firma dynamicznie rozwija swój zespół, który już teraz liczy ponad 2400 pracowników, a jeszcze w tym roku Allegro planuje zatrudnić w całej Polsce kolejnych 200. Niemal połowa z nich to wysokiej klasy specjaliści z obszaru technologii, którzy dbają o ciągły rozwój technologiczny platformy. Trzeci co do wielkości zespół inżynierów znajdzie się właśnie w Krakowie, a plany dalszego rozwoju w tej lokalizacji są bardzo ambitne.

ZOBACZ TAKŻE: Sukces Allegro bardzo pozytywnym sygnałem dla e-commerce

„W Allegro tworzymy jedną z największych społeczności IT w Polsce. Wspólnie projektujemy rozwiązania dla klientów i sprzedawców, które sprawiają, że zakupy w sieci są szybkie i wygodne, a prowadzenie biznesu na Allegro proste i opłacalne. Stawiamy sobie ambitne cele, a żeby je osiągnąć potrzebujemy najlepszych ekspertów na rynku – szczególnie utalentowanych inżynierów. Pracujemy na najnowszych technologiach, które pozwalają nam szybko wdrażać innowacje i dostosowywać naszą platformę do oczekiwań milionów klientów. Ciężko znaleźć w naszym kraju firmę, która dawałaby takie możliwości rozwoju zawodowego – tworzenie rozwiązań na najwyższym światowym poziomie, a co ważne – tworzenie ich samodzielnie, tutaj w Polsce” – powiedział Francois Nuyts, CEO Allegro.

Od ponad 20 lat Allegro zatrudnia i zapewnia rozwój najlepszym specjalistom na rynku. Dla wielu ekspertów IT ta polska platforma e-commerce to pracodawca pierwszego wyboru. Największe zespoły technologii znajdują się w Poznaniu, Warszawie i Toruniu, teraz dołączy do nich także Kraków. Biuro krakowskie zostanie mocno zasilone przez nowych i zdolnych inżynierów, dzięki czemu powstanie nowy technologiczny hub na mapie stolicy Małopolski.

Cztery razy więcej przestrzeni na innowacje w Krakowie

Krakowskie biuro Allegro istnieje od 2015 roku. Jego działalność skupia się głównie na budowie platformy i rozwoju oprogramowania. Z Krakowa pracują również zespoły zajmujące się badaniami i rozwojem w obszarze Machine Learning oraz przetwarzaniem Big Data – łącznie 45 osób. W planach jest dalszy rozwój wszystkich tych obszarów, dlatego Allegro zapowiada zwiększenie zatrudnienia w ciągu najbliższych trzech lat nawet o 140 specjalistów. Żeby sprostać tak dynamicznemu rozwojowi zespołu, Allegro wynajęło przestrzeń o powierzchni blisko 2100 mkw. w Centrum Biurowym Lubicz w Krakowie, która jest aż czterokrotnie większa niż powierzchnia pierwszego krakowskiego biura. To nowoczesna i wygodna przestrzeń z dodatkowym atutem w postaci imponującego tarasu z widokiem na Stare Miasto. Przeprowadzka planowana jest na początek 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Allegro rozszerza współpracę z InPost

„Kraków jest kopalnią informatycznych talentów, więc rozwój zespołu technologii właśnie tutaj był naturalnym wyborem. Jesteśmy jednym z najbardziej pożądanych pracodawców w obszarze technologii, więc liczymy, że już niedługo nasz zespół zasilą nowi zdolni specjaliści, których w Krakowie na pewno nie brakuje. To co charakteryzuje pracę w technologii w Allegro to poczucie wpływu i odpowiedzialności za projektowanie i wdrażanie złożonych rozwiązań na naszej platformie. Nieustannie dzielimy się wiedzą – to ważna część naszej kultury organizacyjnej. Przekraczając próg naszego krakowskiego biura dołączysz tak naprawdę do grona kilkuset allegrowych entuzjastów technologii” – mówi Tomasz Gajek, Technology Director w Allegro który jest szefem krakowskiego biura, a jednocześnie jednym z głównych architektów platformy.

Allegro aktywnie wspiera rozwój lokalnej społeczności technologicznej w Małopolsce i chętnie dzieli się wiedzą z osobami, które stawiają pierwsze kroki w obszarze technologii. W roku akademickim 2019/2020 Allegro rozpoczęło współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą. Eksperci Allegro prowadzą spotkania i warsztaty, gdzie dzielą się wiedzą i opowiadają o najnowszych trendach w technologii. Firma ufundowała także specjalne miejsce na uczelni, gdzie studenci mogą odpocząć i zrelaksować się między wykładami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments