Grupa KRUK, lider rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowej, wybrała system Microsoft Dynamics 365, który będzie wspierał procesy zarządcze i decyzyjne w międzynarodowym środowisku działania firmy.

Chmurową wersją systemu zostały objęte takie obszary firmy jak finanse, obsługa zamówień  i procesów zakupu oraz zarządzanie kapitałem ludzkim. Z systemu Dynamics 365 będą korzystali wszyscy pracownicy Grupy KRUK. Za projekt wdrożenia odpowiedzialna jest firma Bonair S.A.

W ciągu kilkunastu lat swojej działalności firma KRUK stała się międzynarodową grupą obecną w 7 krajach europejskich, wyspecjalizowaną w szeroko pojętym obszarze zarządzania wierzytelnościami. Obecnie w skład Grupy KRUK wchodzi szereg spółek oferujących kompleksowy, nowoczesny i zintegrowany pakiet usług mających na celu wsparcie klientów Grupy w odzyskaniu wiarygodności finansowej.

Głównym celem wdrożenia systemu Dynamics 365 jest zapewnienie najwyższego poziomu efektywności procesów związanych z obsługą zakupów (Procure to Pay) oraz zarządzania kapitałem ludzkim (Human Capital Management) w spółkach Grupy KRUK. Wprowadzone rozwiązanie ma podnieść efektywność obsługi klientów wewnętrznych oraz ma na celu redukcję technicznej i administracyjnej obsługi tych procesów.

Wprowadzenie systemu Microsoft Dynamics 365 wspomagającego zarządzanie jest jednym z elementów wsparcia strategii Grupy KRUK w obszarze transformacji LEAN i transformacji cyfrowej.

„Jednym z efektów cyfrowej transformacji przedsiębiorstw jest optymalizacja procesów wewnętrznych i uzyskanie ich maksymalnej efektywności. KRUK SA to jedna z najdynamiczniej rozwijających się organizacji, która właśnie dzięki zwinności procesowej skutecznie działa na kilku rynkach europejskich. Pakiet zintegrowanych aplikacji w chmurze Dynamics 365 pozwoli na szybkie dostosowanie do skali rozwoju firmy, jak i na wsparcie w kluczowych obszarach jej funkcjonowania” – mówi Agnieszka Zarzycka, szefowa działu Dynamics w polski oddziale Microsoft. 

„Co więcej, znaczącą korzyścią dla firm stosujących rozwiązanie jest również szybkość wdrożenia, która nie zakłóca bieżącej pracy firmy, a także skalowalność i widoczna efektywność finansowa. Jesteśmy przekonani, że wspomniane atuty zostaną również docenione przez Grupę KRUK” – podkreśla Agnieszka Zarzycka.

W ramach wdrożenia uruchamiane są takie moduły systemu jak: Finanse, Konsolidacja, Zakupy, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Za wdrożenie odpowiedzialna jest firma Bonair, natomiast partnerami działań są LMS w obszarze szkoleń i HRlink w obszarze rekrutacji elektronicznej i multipostingu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments