Sequel Battletoads – legendarnej gry lat 90-tych!

Minęło już sporo czasu, bo aż 26 lat od ostatniej aktualizacji tej produkcji, ale Battletoads już wkrótce ponownie, w blasku reflektorów pojawi się na Waszych konsolach oraz „pecetach”. Gra została opracowana przez Dlala Studios przy wsparciu twórcy serii Rare.

Słynne ropuchy dbały o swoją formę występując gościnnie w takich tytułach, jak Killer Instinct czy Shovel Knight. Miłośnicy gier retro mogą przypomnieć sobie dawne czasy grając w „Rare Replay” na Xbox One, w którym wśród 30 vintagowych pozycji, można znaleźć również Battletoads. Już 20 sierpnia, po raz pierwszy od lat 90. gra powraca w zupełnie nowej odsłonie!

Subskrybenci Game Pass już dziś mogą wstępnie zainstalować grę na konsoli lub komputerze PC, by w dniu premiery natychmiast rozpocząć zabawę. W tym celu należy wyszukać Battletoads na Xbox lub Xbox App for PC (beta), lub pobrać aplikację mobilną Xbox Game Pass na Apple lub Androida i zainstalować ją na swojej konsoli lub komputerze. Zanim zagrasz – zapoznaj się z tym, co Cię czeka!

Jeśli do tej pory nie poznałeś serii Battletoads, oto co powinieneś o niej wiedzieć: Zitz, Rash i Pimple to troje awanturujących się obcych, którzy mogą zmieniać się w dowolne kształty, sieją przy tym chaos i zniszczenie. Jednym z ich celów jest pokonanie Dark Queen i jej sojuszników. Bijatyki, pościgi, zagadki logiczne, akcje wymagające zręczności i szybkości – to elementy, których nie zabraknie w rozgrywce!

Duża wytrwałość i świetny refleks – to cechy, które decydują o powodzeniu i pozwalają odnieść sukces. Niebywała grywalność spowodowała, że tytuł ten zyskał duże uznanie wśród graczy. W sequelu Battletoads utrzymano specyficzny klimat gry, a dzięki wielu opcjom można dostosować rozgrywkę do własnych preferencji i możliwości. Funkcja multiplayer pozwala zaprosić do rozgrywki przyjaciół i wspólnie walczyć. 

Cięty i ironiczny humor występujący w tej produkcji oraz charakterystyczne animacje są swoistym hołdem dla amerykańskich kreskówek z końca lat 90-tych. Podczas rozgrywki znajdziemy wiele gagów, licznych nawiązań do filmów czy komiksów z końcówki XX w. Historia napisana została przez doświadczonych i uznanych twórców, a brawurowy dubbing dopełnia całość i sprawia, że nie będziecie mogli się oderwać od konsoli.

Do czasu premiery będziemy prezentować kolejne informacje na temat produkcji. Już wkrótce będą dostępne także liczne gadżety i materiały kolekcjonerskie. Będziemy również zaglądać za kulisy Dlala, by przyjrzeć się procesowi twórczemu.