BTC Studios z nową grą – Smooth Wheel

BTC Studios S.A., notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych oraz konsolowych, podpisał kolejną umowę z developerem na wydanie gry mobilnej Smooth Wheel. Nowa gra to bardzo dobrze zaprojektowana pozycja typu hyper casual z gatunku symulacji Track&Tractor. Będzie to jeden z najbardziej realistycznych symulatorów dostępnych w sklepach na systemach iOS i Android.

Najnowsza gra w portfelu BTC Studios S.A. to pozycja z bardzo dużym potencjałem. Wydawca spodziewa się wysokiego poziomu zwrotu z inwestycji. Smooth Wheel w testach osiągnęła bardzo wysokie KPI. Wyróżnia ją bardzo niski User Acquisition Cost i wysoki poziom retencji. Oba parametry były testowane na amerykańskim rynku, który należy do jednego z najbardziej wymagających na świecie. Pozycja będzie dostępna na platformach App Store i Google Store jeszcze w tym roku.

CZYTAJ TAKŻE:

„Soft launch pomaga dopracować produkcje mobilne” – komentarz Jarosława Zeisnera, członka zarządu BTC Studios

Rynek gier mobilnych atrakcyjny dla biznesu – wypowiedz Jarosława Zeisnera

„Od początku roku realizujemy nasz plan z konsekwentnym podejściem i pieczołowitym staraniem nie tylko o realizację już założonego kalendarza wydawniczego, ale także dołączeniem do oferty kolejnych tytułów. Nasza strategia opiera się na budowaniu środowiska graczy, którzy chcą dobrej rozrywki w sektorze Family Entertainment i są zdecydowani za nią płacić. Chcemy nie tylko wydawać tytuły na podstawie umów licencyjnych, ale także będziemy inkubowali pozycje o bardzo dużym potencjale i wartości dla graczy związanych z marką BTC.” – mówi Arturs Pumpurs, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

Arturs Pumpurs, Członek Zarządu BTC Studios S.A.

„Nowa gra zapewni nam dobry zwrot z inwestycji oraz wzbogaci nasze portfolio o dodatkową pozycję w kalendarzu wydawniczym. Cały zespół BTC Studios pracuje intensywnie nad realizacją już rozpoczętych produkcji, ale także nad pozyskiwaniem do oferty nowych tytułów. Podpisanie umowy jest potwierdzeniem naszych aspiracji, bycie jednym z najbardziej liczących się podmiotów na rynku gier mobilnych w Europie” – dodaje Arturs Pumpurs.

BTC Studios zamierza do końca 2020 r. przeprowadzić premierę łącznie 7 gier ze swojego portfolio, mających obejmować zarówno mobilne produkcje dedykowane posiadaczom konsoli Nintendo Switch oraz urządzeń z Androidem i iOS.

Gry ukażą się w ramach inkubacji projektów własnych oraz na mocy umów licencyjnych, podpisanych z developerami w 2019 i 2020 roku – m.in. z międzynarodowym producentem telewizyjnym i dystrybutorem Cyber Group Studios, która produkuje popularne animowane seriale, takie jak Sadie Sparks czy Taffy.