Debiut Far From Home Games

Far From Home Games to nowa spółka na polski rynku gamingowym. Powstałe w tym roku wrocławskie studio gamedeveloperskie podzieliło się dzisiaj podczas konferencji szczegółami swojej działalności oraz planami giełdowymi. 

Założona 16 kwietnia bieżącego roku spółka rozpoczęła od krótkiego przedstawienia swojego 9-cio osobowego zespołu developerskiego. Dowiedzieliśmy się, że firma będzie korzystać z pomocy podwykonawców poszczególnych elementów w swoich projektach.

„Chcemy tworzyć gry, które pozostawią znaczący ślad w historii tego medium.” – powiedział Andrzej Blumenfeld, CEO Far From Home Games, określając cele spółki.

„Nasza pasja do gier wideo, oraz przeszłe doświadczenie w tworzeniu ich, pcha nas na przód. Chcemy tworzyć zapadające w pamięć gry akcji z silnymi elementami narracyjnymi. Pierwszy projekt spółki Far From Home, który chciałbym dzisiaj Państwu zapowiedzieć to Project Oxygen.” – prezentował Andrzej Blumenfeld.

Project Oxygen to roboczy tytuł produkcji, wchodzącej w skład gatunku Action Survival. Gra przeznaczona będzie dla jednego gracza (w planach jest implementacja systemu kooperacji). Oprócz walki o przetrwanie w post apokaliptycznym świecie istotnym elementem zabawy ma być rozbudowa własnej bazy.

Akcja gry toczy się setki lat po zagładzie naszej cywilizacji. Gracz wcieli się w postać naukowca przemierzającego zrujnowaną Ziemię by odkrywać odmieniony, wrogi świat.

Developer postawił na realistyczną grafikę wysokiej jakości bazując na silniku Unreal Engine. W pierwszej kolejności produkcja ukaże się na platformie Steam we wczesnym dostępie, docelowo ma jednak być produkcją multi platformową.

Na dzień dzisiejszy project Oxygen zakłada budżet produkcyjny w wysokości 5 mln zł. Developerzy zakładają sprzedaż tytułu w liczbie 750 tys. kopii na platformie Steam. Spółka początkowo zakładała budżet marketingowy w wysokości 1,5 mln zł, ale ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową związaną z pandemią nie chce obecnie podawać dokładnych kosztów marketingowych.

Pierwsze kroki spółka ma już za sobą. Przedstawiła swój pierwszy milestone już w czerwcu, prezentując się między innymi przed radą nadzorczą jak również dziennikarzami branży growej.

Far From Home zamierza wejście na giełdę New Conect w drugim kwartale 2021 roku. Następny krokiem firmy jest udostępnienie tytułu dla graczy w early accessie. Plany obejmują rozbudowę zespołu developerskiego do liczby 14 osób, oraz produkcji kolejnych tytułów w przyszłości.

Na dzień dzisiejszy spółka zabezpieczyła fundusze w wysokości 2 mln pln i poszukuje potencjalnych kolejnych dróg finansowania. Biznes plan zakłada doprowadzenie firmy do możliwości samodzielnego finansowania dalszych produkcji.

Marketingowo Far From Home Games zakłada utworzenie silnej społeczności graczy wokół studia. Nadchodzące produkcje mają być zintegrowane z usługami streamingowymi, jak również regularnie aktualizowane. Firma chce również wypuścić swój debiutancki projekt na najnowszej generacji konsol.

Więcej szczegółowych informacji poznamy na jesieni tego roku.